Reklama

Bushwick Bill z Geto Boys jest umierający. Żegna się z fanami

52-letn raper i jeden z założycieli kultowego składu Geto Boys, Bushwick Bill, wyznał, że ma raka trzustki w czwartym stadium. Amerykanin żegna się z fanami.

52-letn raper i jeden z założycieli kultowego składu Geto Boys, Bushwick Bill, wyznał, że ma raka trzustki w czwartym stadium. Amerykanin żegna się z fanami.
Buschwik Bill jest pogodzony ze śmiercią /Scott Dudelson /Getty Images

Bushiwck Bill (a właściwie Richard Shaw) dowiedział się o nowotworze w lutym 2019 roku. Początkowo myślano jednak, że zmiany mają łagodny charakter. Okazało się jednak, że nowotwór jest złośliwy.

Obecnie Bill poddawany jest intensywnej chemioterapii, lekarze nie są w stanie jednak stwierdzić, jak organizm zareaguje na takie leczenie. Na ten moment rokowania są fatalne - rak trzustki w czwartym studium większości jest śmiertelny, a pacjenci przeżywają nie więcej niż rok.

Raper przyznał, że przez długi czas nie mówił o chorobie swoim kolegom z zespołu, jednak miał dość ukrywania się z tym faktem. W rozmowie z TMZ.com Bushwick Bill stwierdził, że nie boi się śmierci.

Reklama

Gwiazdor hip hopu lat 90. dodał tez, że nagrywa trzy albumy studyjne, aby zapewnić byt swoim dzieciom.

Sprawdź tekst utworu "Mind Playing Tricks On Me" w serwisie Teksciory.pl!

Koledzy z Geto Boys po otrzymaniu tragicznej wiadomości, postanowili zorganizować specjalne pożegnanie Bushwickowi. Początkowo planowana trasa koncertowa i reaktywacja składu, w obecnej sytuacji zostanie ograniczona do czterech koncertów zorganizowanych pod koniec maja.

Geto Boys największe triumfy święcili na przełomie lat 80. i 90., w swoich tekstach poruszając bardzo kontrowersyjne tematy. Skład wydał łącznie siedem albumów studyjnych, a największym uznaniem cieszyły się płyty "We Can't Stopped" (posłuchaj tytułowego utworu!), "Till Death Do Us Part" i "The Resurrection". Zespół był inspiracją m.in. dla Nasa, Eminema i Notorious B.I.G.

Bushwick Bill urodził się z niedoborem wzrostu (1,1 metra). Na swoim koncie ma sześć solowych płyt.

Sprawdź tekst utworu "Damn it feels good to be a gangsta" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Geto Boys | Buschwick Bill

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy