Reklama

Reklama

Burzliwe love story w nowym singlu Igo. Posłuchaj singla "Brudas"!

Po niekwestionowanym sukcesie piosenki "Helena", Igo oddaje w ręce słuchaczy drugi singiel zwiastujący solowy album! Kiedy można spodziewać się premiery debiutanckiego krążka? Posłuchaj "Brudasa"!

Po niekwestionowanym sukcesie piosenki "Helena", Igo oddaje w ręce słuchaczy drugi singiel zwiastujący solowy album! Kiedy można spodziewać się premiery debiutanckiego krążka? Posłuchaj "Brudasa"!
Igo kontynuuje solową karierę singlem "Brudas" /Krzysztof Cichuta /materiały prasowe

Po wieloletnim graniu z chłopakami z zespołu Clock Machine oraz kooperacji w elektronicznym duecie Bass Astral x Igo, w styczniu bieżącego roku, Igo postanowił przeżyć swój debiut raz jeszcze i zaprezentował singiel zwiastujący początek jego solowej muzycznej drogi. 

Po niewątpliwym sukcesie jaki odniosła "Helena", wokalista wraca do słuchaczy z nowym utworem zatytułowanym "Brudas". Jest to już drugi polskojęzyczny utwór, chociaż artysta nie wyklucza, że na jego płycie znajdą się również piosenki stworzone w języku angielskim.

Sprawdź tekst do piosenki "Brudas" w serwisie Tekściory!

Reklama

"Nad 'Brudasem' pracowaliśmy w cztery osoby. Tekst napisałem wspólnie z Vito Bambino, a muzykę razem z Bartkiem Dziedzicem i Alexem Krzyżanowskim. Muzycznie chcieliśmy oddać klimat hip-hopu z końca lat dziewięćdziesiątych. Można to usłyszeć w chóralnych refrenach i bujających zwrotkach. Natomiast warstwa tekstowa jest swoistą kontrą do typowej historii miłosnej znanej z większości romantycznych piosenek. Jest tu miejsce zarówno na łzy, jak i szczęście - tak jak w życiu. Zresztą posłuchajcie sami" - mówi o piosence Igo.

Kim jest Igo?


Igor Walaszek - znany pod pseudonimem Igo - pochodzi z Krakowa, gdzie w 2009 roku wraz z grupą przyjaciół założył rockowy zespół Clock Machine.

Mimo swoich rockowych predyspozycji nie zamyka się wyłącznie w tym gatunku i od 2015 roku wraz z Kubą Traczem tworzy elektroniczny duet Bass Astral x Igo, który zakończył działalność po wydaniu płyty "Satellite".

W 2019 roku Igor został, obok Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego i Organka, członkiem Orkiestry Męskiego Grania. Rok później również zasilił jej skład, tym razem z Darią Zawiałow i Błażejem Królem.

Wystąpił na takich festiwalach, jak Open'er Festival, Kraków Live Festival, Przystanek Woodstock, OFF Festival, czy Audioriver. Współpracował m.in. z Sokołem, Miuoshem czy Sistars.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama