Reklama

Brit Awards 2020: Lewis Capaldi triumfuje, Billie Eilish we łzach. Hołd dla zmarłej Caroline Flack [LISTA ZWYCIĘZCÓW]

Szkocki wokalista i kompozytor Lewis Capaldi odebrał dwie statuetki Brit Awards. Na gali po praz pierwszy na żywo piosenkę do nowego filmu o przygodach Jamesa Bonda zaprezentowała Billie Eilish. Co jeszcze wydarzyło się w The O2 Arena w Londynie?

Szkocki wokalista i kompozytor Lewis Capaldi odebrał dwie statuetki Brit Awards. Na gali po praz pierwszy na żywo piosenkę do nowego filmu o przygodach Jamesa Bonda zaprezentowała Billie Eilish. Co jeszcze wydarzyło się w The O2 Arena w Londynie?
Lewis Capaldi zdobył dwie statuetki Brit Awards /Ian West/PA Images /Getty Images

Najważniejsza gala brytyjskiego przemysłu muzycznego odbyła się w cieniu tragicznej śmierci brytyjskiej prezenterki Caroline Flack. 40-letnia dziennikarka, w przeszłości prowadząca m.in. czerwony dywan na gali Brit Awards, a także programy "X Factor" i "Love Island", popełniła samobójstwo 15 lutego.

Na gali hołd Flack złożyli m.in. prowadzący Jack Whitehall, Lewis Capaldi (zadedykował jej swój przebój "Someone You Loved" - posłuchaj!), a także były partner, wokalista Harry Styles (sprawdź!), który miał wpiętą czarną wstążkę w ubranie.

Reklama

"Była cudowną osobą z zaraźliwym poczuciem humoru. Będziemy za nią tęsknić. Jestem pewien, że mówię w imieniu wszystkich tutaj, kiedy przekazuję, że myślami jesteśmy z jej rodziną i przyjaciółmi" - powiedział Lewis Capaldi.

To właśnie Capaldi triumfował w kategoriach utwór roku (wspomniany "Someone You Loved") i debiut roku. Na liście nagrodzonych znaleźli się również raperzy Stormzy i Dave, wokalistka Mabel (przypomniała podwójny triumf swojej matki - Neneh Cherry - na gali Brit Awards 1990) i grupa Foals.

Na scenie zaprezentowali się m.in. Billie Eilish (wspierana przez swojego brata Finneasa, gitarzystę Johnny'ego Marra i orkiestrę dyrygowaną przez mistrza Hansa Zimmera po raz pierwszy na żywo wykonała piosenkę "No Time to Die" (sprawdź!) z nadchodzącego filmu o przygodach Jamesa Bonda), Stormzy (medley przebojów), Mabel, Harry Styles oraz Rod Stewart, którego wspierali żyjący koledzy z grupy Faces: Ronnie Wood (gitarzysta The Rolling Stones) i Kenney Jones.

Billie Eilish nie mogła ukryć łez wzruszenia - przy odbieraniu nagrody dla międzynarodowej artystki roku nastolatka ujawniła, że ostatnio czuła się fatalnie, ale pomogła jej przychylna reakcja fanów.

Brit Awards to brytyjski odpowiednik nagrody Grammy. Nagrody przyznawane są co roku od 1982 roku, choć pierwsza edycja odbyła się w 1977 roku.

Oto laureaci Brit Awards 2020 w poszczególnych kategoriach:

Brytyjski album roku: Dave - "Psychodrama"
Piosenka roku: Lewis Capaldi - "Someone You Loved"

Najlepszy debiut roku: Lewis Capaldi
Brytyjski artysta roku: Stormzy
Brytyjska artystka roku: Mabel
Brytyjski zespół roku: Foals
Międzynarodowy artysta roku: Tyler, the Creator
Międzynarodowa artystka roku: Billie Eilish
Rising Star: Celeste.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Brit Awards | Lewis Capaldi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy