Lewis Capaldi

Lewis Capaldi
data urodzenia
7 października 1996
pochodzenie
Szkocja
5,0
Oceń
Głosy
1

Biografia

Lewis Capaldi — wiek, wzrost i początki kariery

Lewis Capaldi - wzrost: 173 cm | Lewis Capaldi to pochodzący ze Szkocji piosenkarz i autor tekstów. Urodził się 7 października 1996 roku w Bathgate w West Lothian. Czym zasłynął w świecie muzyki Lewis Capaldi?  Someone you loved to utwór, który zwrócił uwagę słuchaczy i przyniósł artyście światową rozpoznawalność. Już jako czterolatek Capaldi zaliczył swój pierwszy, muzyczny wytęp na obozie wakacyjnym. Na jego twórczość miały wpływ takie zespoły, jak Queen, a także artyści tacy jak Ed Sheeran, czy James Arthur. W jego muzyce słychać nie tylko nuty popu, ale również soulu.
Jako młody chłopak Lewis Capaldi świetnie radził sobie nie tylko ze śpiewem, ale również z grą na gitarze. Każdą możliwą okazję wykorzystywał do tego, aby ćwiczyć i tworzyć nowe teksty i melodie. Zasłynął piosenką Bruises, wydaną w 2017 roku. Charakterystyczny głos Capaldiego zachwyca nie tylko młodych słuchaczy, ale również odbiorców starszego pokolenia.

Lewis Capaldi — najpopularniejsze utwory i dyskografia

Lewis Capaldi — Someone You Loved oraz How I'm Feeling Now Lewis Capaldi — to najczęstsze wyszukiwania słuchaczy i fanów artysty. Ta druga piosenka skradła serca odbiorców i została doceniona przez krytyków. Utwór trafił na szczyty list przebojów i został nominowany do nagrody Grammy Awards. 
Płyty i EPki Lewisa Capaldiego:
2018: Breach,2019: Divinely Uninspired To A Hellish Extent,2023: Broken by Desire to Be Heavenly Sent.
Lewis Capaldi — Wish You The Best — kolejny świetny utwór artysty 
Każdy kolejna piosenka artysty przynosi mu nowy rozgłos. Fani po raz kolejny zachwycili się twórczością Lewisa, gdy usłyszeli Wish You The Best. To piosenka promująca najnowszy album Broken by Desire to Be Heavenly Sent, wydany w maju 2023 roku. 
Lewis Capaldi — Someone you Loved (Live vevo lift) — hit sieci i ulubione wykonanie 
Serce i uszy odbiorców skradły piosenka oraz video ukazujące występ Lewisa Capaldiego śpiewającego ulubioną piosenkę na żywo. Fani określają je jako idealne nagranie, ze względu na głos artysty, jego wrażliwość, skromność, a jednocześnie moc, jaka płynie z przekazu tego utworu. W komentarzach do video pojawiają się również głosy mówiące o tym, że artysta jeszcze nie został wystarczająco doceniony w świecie muzyki i najlepsze dopiero przed nim. 
Wyjątkowy głos, jakim dysponuje Lewis Capaldi, można często usłyszeć również za sprawą wykonywanych przez niego coverów. Od nich artysta zaczynał swoją karierę, dlatego chętnie wraca do znanych aranżacji. Swoją twórczością zasłużył jednak na zdobywanie kolejnych nominacji i nagród. 
Nagrody muzyczne Lewisa Capaldiego:
2019: Bravo — nagroda Newcomer/Breakthrough,2020: Brit Award — nagroda za najlepszy singiel brytyjski,2020: Brit Award — nagroda za najlepszy debiut brytyjski.

Życie prywatne i rodzina Lewisa Capaldiego

Lewis Capaldi ma troje rodzeństwa. Dorastał w Szkocji. Tam, wspierany przez swoich rodziców i rodzinę, mógł rozwijać się na muzycznym polu i szukać inspiracji. Artysta przyznaje otwarcie, że cierpi na zespół Tourette’a. Niektóre zaburzenia związane z chorobą zaostrzają się w trakcie występów, co znacznie utrudnia realizację koncertów. W czerwcu 2023 roku Capaldi wydał oświadczenie, w którym poinformował o konieczności zrobienia przerwy od publicznych występów. Swoją decyzję uzasadnił chęcią zatroszczenia się o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.