Reklama

Reklama

Bono (U2) w końcu napisał autobiografię. Kiedy się ukaże?

O tym, że lider U2 pracuje nad książką o swoim życiu, mówiło się już w 2015 roku. Potem długo nic się na ten temat nie mówiło, więc wielu fanów straciło już nadzieję, że autobiografia Bono powstanie. Teraz muzyk ogłosił, że ukończył spisywanie wspomnień. Książka, która według słów wokalisty będzie „szczegółowym rysunkiem tego, co wcześniej jedynie szkicował w swoich utworach”, trafi do księgarń 1 listopada.

Bono wyda autobiografię

Jak czytamy w komunikacie prasowym, książka Bono będzie nosić tytuł "Surrender: 40 Songs, One Story". Zawiera 40 rozdziałów, każdy z nich nosić będzie tytuł piosenki U2 (posłuchaj!) i zostanie okraszony autorską ilustracją piosenkarza. 

W swoich wspomnieniach muzyk powraca do lat młodości, początków kariery i pracy charytatywnej, opisuje też bardzo trudne momenty, jak nagła śmierć matki. Iris Hewson zmarła, gdy Bono był nastolatkiem.

Reklama

W tym samym komunikacie lider U2 wyjaśnił również, dlaczego swoje wspomnienia zatytułował słowem "surrender", czyli poddanie się. 

"Dorastałem w Irlandii w latach 70., z uniesionymi pięściami. Wtedy poddanie się nie wchodziło w grę. (...) I nadal zmagam się z tym najbardziej upokarzającym rozkazem. W zespole, w moim małżeństwie, w mojej wierze, w działaniach społecznych" - wyznał piosenkarz i dodał, że to słowo idealnie pasuje do opowieści o nieustępliwości, jaką jest jego autobiografia.

Wspomnienia Bono czytał już wydawca i redaktor książki, Reagan Arthur. W rozmowie z "The Guardian" zapewnił, że będzie prawdziwa gratka dla fanów U2, bo wokalista tej grupy opisał wiele nieznanych, czasem dramatycznych historii. "Książka 'Surrender' jest szczera, intymna i głęboka - to niezwykłe wspomnienie niezwykłego życia" - podsumował. Książka ukaże się 1 listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama