Reklama

Reklama

Blindead 23: Sprawdź pierwszy singel z debiutanckiej płyty

Nowa grupa Blindead 23 opublikowała "Towards The Dark", pierwszy utwór z debiutanckiego longplaya, który trafi na rynek w 2023 roku.

Nowa grupa Blindead 23 opublikowała "Towards The Dark", pierwszy utwór z debiutanckiego longplaya, który trafi na rynek w 2023 roku.
Jednym z liderów Blindead 23 jest Mateusz "Havoc" Śmierzchalski /Karol Makurat /Reporter

Wyjaśnijmy od razu, że Blindead 23 tworzą dwaj byli członkowie pomorskiej grupy Blindead, która po blisko dwóch dekadach działalności rozpadła się w połowie tego roku. Mowa o gitarzyście Mateuszu Śmierzchalskim alias Havoc, niegdysiejszym muzyku Behemotha, oraz wokaliście Patryku Zwolińskim.

W szeregach parającego się - jak to określono - eksperymentalnym metalem Blindead 23 figurują także Szwed Roger Öjersson, gitarzysta KatatoniiTiamat; Maciej Janas, grający na gitarze wokalista polskiej formacji Ketha; Paweł "Pavulon" Jaroszewicz, perkusista warszawskich grup AntigamaObscure Sphinx, a także były członek m.in. VaderaHate; oraz Vinicius Nunes.

Reklama

"Przez ostatnie dwa lata zbierałem się po próbie samobójczej spowodowanej długim epizodem maniakalnym, który doprowadził mnie do poważnego nadużywania środków odurzających. Terapia, trzeźwość i leczenie przywróciły mi życie zarówno na poziomie osobistym, jak i twórczym" - wyznaje Mateusz "Havoc" Śmierzchalski.

"'Towards The Dark' narodził się po wielu godzinach moich rozmów z Rogerem Öjerssonem z Katatonii podczas terapii i odwyku, przez które przechodziłem. Był dla mnie przyjacielem i wsparciem. W ten sposób pojawiło się źródło inspiracji do powstania tego zespołu. Po kilku miesiącach mieliśmy już skomponowany materiał demo na album, a teraz publikujemy pierwsze owoce tej nowej artystycznej drogi, którą nazwaliśmy Blindead 23" - dodał Havoc.

Produkcją "Blindead 23", debiutanckiego albumu grupy, zajął się uznany szwedzki fachowiec David Castillo w swoim sztokholmskim Studio Gröndahl. Premierę pierwszej płyty Blindead 23 zaplanowano na pierwszą połowię 2023 roku.

Tymczasem już teraz możecie sprawdzić teledysk do "Towards The Dark", pierwszego singla Blindead 23:

Sprawdź tekst utworu "Towards the Dark" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy