Reklama

"Believe" dało jej drugie życie. Po 25 lat Cher szykuje specjalną wersję płyty

Wydana w listopadzie 1998 roku płyta "Believe" była punktem zwrotnym w karierze Cher. Artystka odeszła od swojego dotychczasowego stylu i zaproponowała słuchaczom bardziej współczesne brzmienie. Ta artystyczna metamorfoza zyskała uznanie zarówno fanów, jak i ekspertów z branży muzycznej. Album był nominowany do Grammy, a zapowiadający go tytułowy utwór stał się jednym z najlepiej sprzedających się singli w historii.

Nic dziwnego, że artystka postanowiła uczcić 25-lecie premiery tej przełomowej dla niej płyty i nagrała jej jubileuszową reedycję, która ukaże się 3 listopada.

O premierze nowej wersji płyty "Believe" (posłuchaj!) poinformowała na Instagramie sama Cher, zachęcają przy tym fanów do wspólnego celebrowania 25-lecia wydawnictwa.

Zapowiedziała też, że na jubileuszowej reedycji znajdą się dobrze znane wszystkim przeboje, jak wspomniany już singel "Believe", "All or Nothing", "Strong Enough" czy "Dov'e l'Amore", ale również niepublikowane wcześniej remiksy piosenek, które w latach 90. wybrzmiewały na tanecznych parkietach. Ciekawą propozycją będą dwie instrumentalne wersje piosenki "Dov'e l'Amore".

Reklama

Cher i "Believe": Tak wróciła na szczyt

Album "Believe" rzeczywiście zmienił bieg kariery Cher, która wyhamowała po klapie, jaką okazał się jej wydany w 1995 roku album "It’s a Man’s World". Spora w tym zasługa ludzi z wytwórni płytowej, którzy namawiali wokalistkę na odświeżenie stylu i sięgnięcie po współczesne brzmienia. Tak powstały piosenki, które do dziś rozbrzmiewają w klubach i porywają ludzi do tańca.

Dla Cher płyta była ważna z jeszcze jednego powodu - ukazała się tuż po śmierci jej byłego męża Sonny'ego Bono, który zmarł 1998 roku po wypadku na nartach (uderzył w drzewo) i jest swego rodzaju hołdem dla niego.


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Cher
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy