Reklama

ATB: Odwołany festiwal Nature One

Planowany na sobotę, 20 sierpnia, jeden z największych muzycznych festiwali plenerowych w Europie, "Nature One", nie odbędzie się. Powodem odwołania koncertu był brak zgody wrocławskiej policji. Jedną z gwiazd imprezy miał być André Tanneberger, niemiecki DJ, lepiej znany jako ATB, który mimo to przyjedzie do Polski z krótką wizytą, w czasie której spotka się z dziennikarzami.

Artur Falkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji powiedział, że brak zgody na przeprowadzenie imprezy masowej wynikał przede wszystkim z faktu, że wrocławskie lotnisko Strachowice nie jest bezpiecznym miejscem na taką imprezę.

Reklama

"Po pierwsze pas, na którym miał się odbyć festiwal jest pasem awaryjnym dla lotnisk z całego kraju. Naszym zdaniem nie było też możliwości pełnej kontroli uczestników imprezy" - mówił Falkiewicz.

Jako powód odwołania festiwalu organizatorzy w specjalnym komunikacie podają brak potrzebnych zezwoleń na przeprowadzenie imprezy, których nie wydały władze miejskie, powołując się na "istniejące zagrożenie aktami terrorystycznymi".

"Jesteśmy zmuszeni do tego kroku, ponieważ do dzisiejszego dnia nie zostały nam przedłożone definitywne pisemne zgody i zezwolenia urzędowe. Odwołanie imprezy jest dla nas tym bardziej wielkim rozczarowaniem, że przedsprzedaż biletów spełniała nasze oczekiwania i można było liczyć na naprawdę wspaniały festiwal" - napisał w komunikacie organizator.

Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego we Wrocławiu Marcin Garcarz powiedział, że organizator imprezy do tej pory nie zwrócił się oficjalnie o pozwolenie na przeprowadzenie imprezy.

"Odbyło się jedno spotkanie z władzami miasta i portu lotniczego. Określiliśmy jakie warunki firma, która przygotowuje festiwal musi spełnić. Potem nic już się nie wydarzyło" - mówił Garcarz.

Festiwal "Nature One" organizowany jest od 10 lat w Niemczech. W tym roku po raz pierwszy to święto muzyki techno miało odbyć się w Polsce. Na terenie wrocławskiego lotniska miało zagrać kilkudziesięciu DJ-ów i międzynarodowe gwiazdy (obok wspomnianego ATB -także m.in. Sonic Trip, Thorn, Novika).

Jak dowiedziała się INTERIA.PL, mimo odwołania koncertu, ATB w najbliższy piątek, 19 sierpnia, przyleci do Polski. Jego wizyta w tej sytuacji będzie miała przede wszystkim promocyjny charakter.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: impreza | odwołania | nature | odwołany | festiwal | ATB | one

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje