Reklama

Reklama

Andrea Bocelli na gali Złota Piłka 2022. Co zaśpiewał?

Muzyczną ozdobą gali Złota Piłka 2022 był występ słynnego włoskiego tenora Andrei Bocelliego. W Théâtre du Châtelet w Paryżu towarzyszyli mu jego żona - Veronica Berti Bocelli oraz 24-letni syn, Matteo Bocelli.

Muzyczną ozdobą gali Złota Piłka 2022 był występ słynnego włoskiego tenora Andrei Bocelliego. W Théâtre du Châtelet w Paryżu towarzyszyli mu jego żona - Veronica Berti Bocelli oraz 24-letni syn, Matteo Bocelli.
Andrea Bocelli na gali Złota Piłka 2022 /Aurelien Meunier /Getty Images

W Théâtre du Châtelet w Paryżu odbyła się gala Złotej Piłki - trofeum zgodnie z oczekiwaniami po raz pierwszy zdobył Karim Benzema, napastnik Realu Madryt i piłkarskiej reprezentacji Francji.

Złota Piłka - wszystko o plebiscycie w serwisie Sport!

Uroczystość otworzył muzycznym występem niewidomy tenor Andrea Bocelli, który zaśpiewał arię "Nessun Dorma" z opery "Turandot" Giacomo Pucciniego. Włochowi na gali towarzyszyła żona Veronica Berti Bocelli oraz 24-letni syn, Matteo Bocelli, który także jest śpiewakiem.

Reklama

Podczas występu tenora na telebimie wyświetlano zdjęcia poprzednich laureatów piłkarskiego plebiscytu. Prezentację zakończyło zdjęcie siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki - Lionela Messiego, który triumfował w 2021 r.

Andrea Bocelli z rodziną

Przypomnijmy, że 21 października do sklepów trafi album "A Family Christmas", na którym razem zaśpiewali Andrea, Matteo i 10-letnia Virgina Bocelli, córka Andrei i Veroniki.

Płyta została wyprodukowana przez nominowanego do wielu nagród Grammy i Oscara kompozytora i producenta, Stephana Moccio - znanego ze współpracy m.in. z Celine Dion, The Weeknd, Miley Cyrus i Barbrą Streisand. Moccio również współtworzył oraz współaranżował utwór "The Greatest Gift", wraz z Amy Wadge, Jonasem Myrinem i Andreą Bocellim.

"Dajemy nasz mały, intymny i z serca płynący muzyczny prezent każdemu, kto chce cieszyć się atmosferą Świąt Bożego Narodzenia w domu Bocellich" - mówi rodzina włoskich artystów.

Album zawiera nowe wersje tradycyjnych utworów świątecznych, zaaranżowanych na trzy głosy, w tym "Away in a Manger" i "Joy To The World", a także popularne melodie świąteczne z całego świata, takie jak "Feliz Navidad" i kolejny, zupełnie nowy utwór, "Il Giorno Piu Speciale", napisany przez Federicę Abbate, Cheope, Katoo i Andreę Bocellego.

Andrea Bocelli wypoczywa na wakacjach z rodziną - zobacz zdjęcia!

Dla 10-letniej Virginii Bocelli jest to jej pierwsze nagranie studyjne. Pierwszy raz przed publicznością pojawiła się, aby - wspólnie z ojcem, w bardzo przejmujący sposób - wykonać utwór "Hallelujah", podczas niezwykle popularnego koncertu "Believe in Christmas", w 2020 roku, transmitowanego na żywo z Teatro Regio di Parma.

24-letni Matteo Bocelli, po podpisaniu kontraktu z Capitol Records w 2019 roku, cieszy się już początkiem własnej, udanej kariery solowej. Zyskał sławę w 2018 roku, po duecie ze swoim ojcem w przeboju "Fall on Me" (ponad 100 milionów wyświetleń).

"Myślę, że nie ma nic piękniejszego niż tworzenie muzyki z dziećmi. Uważam to za przywilej" - podkreśla Andrea Bocelli.

Andrea Bocelli i Matteo Bocelli na festiwalu San Remo

"Śpiewanie tych piosenek razem, odczuwanie świątecznego ciepła z moją rodziną, to coś naprawdę wyjątkowego. O to właśnie chodzi w Święta - o wspólne tworzenie wspomnień, które będziemy pielęgnować na zawsze. To naprawdę ekscytujące, że ludzie będą mogli mieć nasz album w tym pięknym, świątecznym czasie" - dodaje Matteo Bocelli.

Przypomnijmy, że Andrea Bocelli zaśpiewa na Stadionie Śląskim w Chorzowie 26 sierpnia 2023 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama