Reklama

Alicja Szemplińska z fiedlerskim i remme rozprawiają o dorastaniu. Zobacz klip "Growing Up"

Międzynarodowa współpraca Alicji Szemplińskiej w utworze "Growing Up". To będzie jej przepustka do kariery za granicą?

Alicja Szemplińska zrobi międzynarodową karierę?


Alicja Szemplińska może pochwalić się już kilkoma sukcesami na swoim koncie.

Reklama

Dziś do listy osiągnięć artystka może dopisać kolejne - międzynarodową współpracę z najbardziej utytułowanym i rozchwytywanym młodym producentem w Czechach - fiedlerskim oraz wschodzącą gwiazdą z Holandii - remme. Do sieci trafił wspólny teledysk tria.

"Piosenka opowiada o młodości i poczuciu zagubienia, gdy nie wiesz, dokąd się udać. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że to absolutnie normalne i każdy przechodzi przez ten etap. Nie martw się, znów powstaniesz i zabłyśniesz" - mówi remme.

"Międzynarodowa współpraca to jedno z moich marzeń, które się właśnie spełniło! Od pierwszej chwili gdy usłyszałam piosenkę 'Growing Up' wiedziałam, że chcę być jej częścią. To zaszczyt pracować z tak zdolnymi ludźmi jakimi są remme i fiedlerski. Zapraszam wszystkich do osobistej oceny!" - dodaje Alicja.

"Proces pisania piosenek nie trwał zbyt długo. Podczas rozmów via Zoom napisaliśmy 'Growing Up', ponieważ nie mogliśmy spotkać się osobiście z powodu pandemii. Pisanie z remme i jego zespołem wydawało się bardzo naturalne, mimo że komunikowaliśmy się tylko online" - opowiada fiedlerski.

Alicja Szemplińska czas pandemii spędziła bardzo produktywnie. Światło dzienne ujrzały jej trzy single: "Gdzieś", "Pusto" oraz "Na pamięć", zapowiadające jej debiutancki album. A to wszystko w trakcie gorącego okresu przedmaturalnego.

Brzozowski zamiast Szemplińskiej na Eurowizji

Alicja Szemplińska w lutym 2020 roku wygrała program "Szansa na sukces", który był również krajowymi eliminacjami do Eurowizji. Wokalistka z piosenką "Empires" miała zaprezentować się w Rotterdamie, co jednak się nie stało. Konkurs został odwołany z powodu światowej pandemii koronawirusa.

Europejska Unia Nadawców dała wolną rękę krajom na wybranie reprezentanta na 2021 roku. TVP zdecydowała, że Szemplińska nie dostanie ponownie szansy i do Holandii pojedzie Rafał Brzozowski z tworem "The Ride". Ta decyzja wywołała mieszane reakcje fanów wydarzenia. 

"Mam 18 lat i chcę śpiewać, tworzyć, pisać i spotykać się z wami na koncertach. Nie wyobrażam sobie innego życia. Stres, zaszczyt i duma wynikająca z reprezentowania kraju, który kocham, mieszały się przez ostatnie 12 miesięcy z poczuciem niepewności i nadziei na 'powołanie' w tegorocznym konkursie. Nie udało się... najwidoczniej moja nowa, eurowizyjna piosenka nie spodobała się na tyle, aby dać nam szansę" -  komentowała w tamtym czasie decyzję stacji.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Alicja Szemplińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje