Reklama

ABBA: Kiedy nowe piosenki? Benny Andersson zdradził datę

Jeden z założycieli ABBY, Benny Andersson, przyznał, że w tym roku powinniśmy usłyszeć nowe piosenki kultowej grupy.

ABBA wróci w tym roku z nowymi piosenkami

"Nadchodzą. Będą jeszcze w tym roku. Obstawiam, że stanie się to latem. Jednak mogę tylko gdybać, bo nie jestem pewien. Ale tak sądzę" - stwierdził Benny Andersson, kiedy został zapytany, kiedy światło dzienne ujrzą zapowiedziane nowe piosenki ABBY.

Reklama

Szwedzki kompozytor dodał, że nie powinien niczego obiecywać. "Nie mogę podejmować decyzji samodzielnie. Ale w ten termin celujemy" - przyznał.

O nowym materiale ABBY mówi się już od 2018 roku, kiedy to powstał pomysł wysłania w światową trasę hologramów członków zespołu. Wtedy też formacja zdecydowała się wrócić do nagrywania.

"Decyzja, by wyruszyć w trasę z awatarami Abby, okazuje się mieć niespodziewane konsekwencje" - napisali członkowie grupy w swoim oświadczeniu.

"Uznaliśmy, że po 35 latach wejście wspólnie do studia będzie dla nas przyjemnością. Poczuliśmy się, jakby czas stanął w miejscu, a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Posunęliśmy się w latach, ale piosenka jest ciągle młoda" - dodali muzycy.

Początkowo sporo mówiło się o nowym albumie grupy, jednak obecnie w grę wchodzi publikacja dwóch piosenek - "I Still Have Faith In You" oraz "Don't Shut Me Down". Te miały ukazać się jeszcze w 2019 roku, jednak do tego nie doszło.

Kwartet ze Sztokholmu reaktywował się w czerwcu 2016 roku na jeden krótki występ w swoim rodzinnym mieście, z okazji 50-lecia konkursu Eurowizji.

ABBA działała od 1972 do 1982 roku. Według różnych szacunków, płyty zespołu rozeszły się w nakładzie od 380 do 500 mln egzemplarzy. Szwedzka grupa wylansowała wiele przebojów, jak pamiętne "Waterloo", "SOS", "Fernando", "Dancing Queen", "Money" czy "Mamma Mia".

Zespół tworzą Agnetha Faltskog, Anni-Frid (Frida) Lyngstad, Benny AnderssonBjorn Ulvaeus. Prywatnie tworzyli dwa małżeństwa (Faltskog i Ulvaeus oraz Frida i Andersson), które jednak zakończyły się rozwodami, odpowiednio w 1979 i 1981 r.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Abba | Benny Andersson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje