Reklama

Reklama

2Pac żyje? Suge Knight twierdzi, że to możliwe

Najbliższy współpracownik i wydawca 2Paca, a także jego przyjaciel, Suge Knight, przyznał, że legendarny raper mógł upozorować własną śmierć.

Najbliższy współpracownik i wydawca 2Paca, a także jego przyjaciel, Suge Knight, przyznał, że legendarny raper mógł upozorować własną śmierć.
2Pac żyje? Suge Knight zabrał głos /East News / Rex Features /East News

Legendarny raper zginął w wyniku ran postrzałowych 13 września 1996 roku (zamach przeprowadzono 7 września). Do dziś nieznany jest sprawca morderstwa 2Paca (sugerowano, że może to być Notorious B.I.G., a nawet przyjaciel rapera, Suge Knight, który w trakcie strzelaniny został lekko ranny).

Fenomen Shakura polegał na stworzonym przez niego wizerunku człowieka przebieglejszego niż wszyscy. 2Pac zaczytywał się w pozycjach włoskiego filozofa Niccolo Machiavellego (sam przyjął pseudonim Makaveli).

To właśnie jeden z twórców realizmu politycznego doradzał w swoich dziełach, aby w przypadku poważnych kłopotów, upozorować swoją śmierć i uciec od zagrożenia (2Pac nie mógł czuć się bezpiecznie, śmiercią groził mu m.in. gang Crips).

Teoria o życiu po życiu 2Paca była tak silna, że wierzyli w nią nawet jego bliscy. Co więcej fani wyczytywali i wciąż wyczytują z tekstów rapera zapowiedź jego powrotu. Ten miał nastąpić w 2014 roku, jednak do niczego takiego nie doszło. Raper był natomiast w ostatnich latach podobno widziany m.in. na Kubie, w Hondurasie oraz amerykańskich klubach.

Reklama

We wrześniu oliwy do ognia dolał wspomniany Suge Knight. Przypomnijmy, że to właśnie on wyciągnął rękę do 2Paca, kiedy ten trafił do więzienia po głośnej sprawie o molestowanie z 1994 roku (19-latka oskarżała rapera nawet o gwałt, ostateczne gwiazdora skazano jedynie za nadużycia seksualne). Raper wyszedł po 11 miesiącach z więzienia, a kaucję w wysokości 1,4 miliona dolarów za niego wpłacił Suge Knight. W zamian 2Pac był zobowiązany nagrać trzy albumy w Death Row.

To właśnie pod skrzydłami Suge’a ukazała się najważniejsza płyta Tupaca "All Eyez On Me", a także album "The Don Killuminati: The 7 Day Theory", który światło dzienne ujrzał już po śmierci artysty.

Sprawdź tekst utworu "California" w serwisie Teksciory.pl!

Knight, który obecnie przebywa w areszcie, gdzie czeka na wyrok w sądu w sprawie o podwójne morderstwo (oskarżono go w styczniu 2015 roku), kilkakrotnie wypowiadał się w rożnych dokumentach na temat śmierci 2Paca. Zawsze podkreślał, że to nie on stał za zamachem. W rozmowie z Ice-T i dziennikarką Soledad O’Brien, która odbyła się na potrzeby dokumentu telewizji Fox "Who Shot Biggie And Tupac?", stwierdził, że gdy ostatni raz widział się z przyjacielem, ten wracał do formy.

"Kiedy opuszczałem szpital, ja i 2Pac żartowaliśmy i śmialiśmy się. Nie wyglądał na kogoś, komu miało się pogorszyć" - mówił enigmatycznie Suge Knight. Zapytany przez O’Brien wprost, czy wierzy w teorię o upozorowanej śmierci przyjaciela, powiedział "z nim (2Pac'iem - przyp. red.) nigdy nic nie wiadomo".

Warto dodać, że w kwietniu tego roku Suge sugerował, że 2Pac zastrzelony został przypadkiem, gdyż to właśnie Knight był prawdziwym celem. W rozmowie dla Foxa dodał także, że wszyscy zamieszani w tamtą strzelaninę umierają lub giną, co jego zdaniem jest nauczką od Boga. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama