Reklama

"Unisono na pomieszane języki". Na 70-lecie Czesława Niemena

13 września w sprzedaży pojawi się tom "Unisono na pomieszane języki", będący zbiorem materiałów z konferencji naukowej o tej samej nazwie, organizowanej przez Uniwersytet Opolski.

Jesienią 2009 roku w malowniczym pałacu Frankenbergów w Tułowicach odbyła się konferencja "Unisono na pomieszane języki. O rocku, jego twórcach i dziełach - w 70-lecie Czesława Niemena". Gdyby żył, Niemen skończyłby 70 lat 16 lutego 2009 roku.

Reklama

Efektem konferencji jest książka o tym samym tytule, zredagowana przez Radosława Marcinkiewicza. Bohaterem pierwszej części zbioru jest Czesław Niemen. Znalazły się tutaj artykuły dotyczące jego relacji z poezją Norwida, współpracy z zespołem SBB, jak i omówienie różnorodnych adaptacji jego utworów.

W drugiej części książki znalazły się teksty o concept albumach, suitach i rock operach (wokół "Metropolis, Pt. 2" Dream Theater), recenzjach płytowych, zespole Kobranocka, muzyce Joy Division w teatrze, rosyjskim rocku czy o tekstach Rogera Watersa. W sumie - siedemnaście różnorodnych tekstów, które zainteresują każdego miłośnika muzyki rockowej.

Oficjalna premiera książki będzie miała miejsce na drugiej konferencji "Unisono na pomieszane języki", która odbędzie się w dniach 8-9 października w Tułowicach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: jeżyk | język | Uniwersytet Opolski | języki | czesław niemen | Unisono

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje