Reklama

Reklama

Róże Europy wychodzą na prostą

Po ponad 10-letniej przerwie z nową płytą powraca grupa Róże Europy, pamiętana z wielkiego przeboju "Jedwab". Płytę "8", która ma premierę w czwartek, 8 marca, promuje singel "Bobry w sieci".

"Płyta jak bajaderka, jak przegląd tygodnia w news roomie, zmienna jak pogoda w Tatrach, spokojna jak oczko wodne i burzliwa jak jesienne fale Bałtyku" - zapowiada zespół płytę "8".

"Róże Europy są jak słynny konik wyścigowy Seabiscuit skazany na niebyt - wychodzą na prostą w walce z życiem, które daje w kość" - dodają muzycy.

Na płycie "8" znalazło się 14 utworów, trwających 50 minut. Produkcją materiału zajęli się Michał Grymuza i Wojtek Olszak, biorący wcześniej udział w nagraniach płyt m.in. Natalii Kukulskiej, Edyty Górniak, Andrzeja Piasecznego i Kasi Kowalskiej. Grymuza grał też w Armii, przez co nie zabrakło ostrzejszych rockowych brzmień.

Reklama

Obecny skład Róż tworzą jej lider Piotr Klatt, Paweł Bomert (basista grupy Plastic), Sławek Kazulak (perkusja, Des Moines) i gitarzysta Krzysiek Krajewski.

Singlowe "Bobry w sieci" opowiadają o nowej formie poszukiwania bliskiej osoby przez internet. Do piosenki powstał teledysk, nakręcony w romantycznych dekoracjach jednej z zamkniętych kopalń w Katowicach przez Piotrka Obermana.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje