Reklama

Reklama

Queen jednak nie przyjedzie

Słynna rockowa grupa Queen z wokalistą Paulem Rodgersem miała być gwiazdą koncertu w Stoczni Gdańskiej z cyklu "Przestrzeń wolności". Impreza się jednak nie odbędzie.

Występ Queen był zapowiadany na 20 września. Miał być kolejną wielką muzyczną imprezą, która uświetni powstanie "Solidarności". W cyklu "Przestrzeń wolności" wzięli wcześniej udział Jean-Michel Jarre, Rod Stewart i David Gilmour. Dwa z niezapomnianych gdańskich wieczorów tak przypadły do gustu artystom - Jarre'owi i Gilmourowi - że ich zapis doczekał się wydania na CD i DVD. Album gitarzysty Pink Floyd ukaże się 22 września - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Gazeta informuje, że powodem odwołania imprezy jest zmiana w kierownictwie banku PKO BP, który zrezygnował ze sponsorowania imprezy. Ale cykl "Przestrzeń wolności" nie został zlikwidowany, lecz tylko zawieszony. Rozpisano konkurs na nowego prezesa Fundacji Gdańskiej, która go realizuje.

Przypomnijmy, że 15 września ukaże się album "Cosmos Rocks" sygnowany jako Queen + Paul Rodgers, nagrany w składzie Brian May (gitara, bas, wokal) i Roger Taylor (perkusja, wokal) oraz Paul Rodgers (wokal, bas). Ten ostatni, były członek Free i Bad Company, oficjalnie nie jest członkiem Queen. Grupa gra w trójkę, gdyż w reaktywacji nie wziął udział basista John Deacon, a wokalista Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku.

"Cosmos Rocks" to pierwszy studyjny album Queen od śmierci Mercury'ego.

Rzeczpospolita
Dowiedz się więcej na temat: impreza | przestrzeń | Queen | Paul Rodgers

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy