Reklama

Kruk: Mnóstwo energii

Hardrockowa grupa Kruk pracuje nad swoim trzecim autorskim albumem, który ma się ukazać jeszcze jesienią. Producentem materiału został Marcin Kindla, kojarzony do tej pory z popową sceną (m.in. Ewa Farna, Stachursky, Piotr Kupicha).

"To co dziś tworzymy, to wciąż muzyka rockowa, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Mamy jednak w sobie całe mnóstwo energii do napisania tego w ciut innym wydaniu niż było to na dwóch poprzednich albumach" - mówi Piotr Brzychcy, gitarzysta Kruka.

Reklama

"Jesteśmy bardzo otwarci na przeróżne gatunki muzyczne i z całą pewnością dziś w dojrzały sposób spróbujemy to wykorzystać. W tym względzie liczę też na Marcina Kindlę, który pomimo że wychowywał się na muzyce rockowej, to przecież wywodzi się z zupełnie innej bajki muzycznej. Ma niesamowite wyczucie i smak w tym, co robi, a przy tym jest niezwykle otwarty na różne szalone pomysły. Oczywiście nie byłoby dobrej zabawy, gdybyśmy nie przygotowali specjalnych niespodzianek, ale te kwestie niech pozostaną na razie naszą tajemnicą" - dodaje gitarzysty ekipy rodem z Dąbrowy Górniczej.

Dodajmy, że na wydanej w czerwcu 2011 roku drugiej płycie "It Will Not Come Back" jako utwór bonusowy znalazł się cover "Simply The Best" Tiny Turner, w którym gościnnie zaśpiewał Piotr Kupicha z grupy Feel.

Kruk ma w dorobku występy przed takimi legendami rocka jak m.in. Deep Purple, Uriah Heep, Thin Lizzy czy Whitesnake i Graham Bonnet, były wokalista Rainbow i Michael Schenker Group.

Czytaj także:

Kruk odlatuje coraz wyżej - czytaj recenzję płyty "It Will Not Come Back"

Zobacz teledyski Kruka na stronach INTERIA.PL!

Posłuchaj utworów zespołu w serwisie Muzzo.pl

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kruk | Marcin Kindla | płyta | studio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama