Reklama

Ile kosztują włosy zmarłego?

Kosmyk włosów Elvisa Presley'a, wyceniany nawet na 100 tys. dolarów, sprzedał się w niedzielę (18 października) na aukcji w Chicago za 15 tys. dolarów - podał na swojej stronie internetowej dziennik "Chicago Tribune".

Włosy pochodzą ze strzyżenia "króla rock and rolla", gdy rozpoczynał służbę wojskową w 1958 r. Oprócz nich na sprzedaż w domu aukcyjnym Leslie Hindman wystawiono około 200 należących do muzyka lub związanych z nim przedmiotów, zgromadzonych przez jego przyjaciela Gary'ego Peppera, założyciela jednego z fanklubów Elvisa.

Aukcja rozpoczęła się pomimo towarzyszących jej kontrowersji. Kolekcję wystawiła bowiem na sprzedaż Nancy Whitehead, która do śmierci Presleya w 1977 r. na jego polecenie opiekowała się cierpiącym na porażenie mózgowe Pepperem. Na kilka dni przez rozpoczęciem licytacji bliscy zmarłego w 1980 r. Peppera pozwali ją do sądu, zarzucając jej kradzież memorabiliów.

Reklama

Amerykańskie media spekulowały przed aukcją, że włosami Elvisa mogą zainteresować się genetycy, którzy na podstawie pobranej z nich próbki DNA mogliby go w przyszłości sklonować.

Przeczytaj również:

Najchętniej spotkaliby zmarłego

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Elvis Presley | wlosy | Chicago | włosy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy