Reklama

Reklama

"Gunsi" i "Papryczki" wśród legend rocka

Znamy już artystów, którzy w kwietniu podczas uroczystej gali zostaną przyjęci w poczet największych legend muzyki rockowej. Do Rockandrollowego Salonu Sław dołączą Guns N' Roses, Red Hot Chili Peppers, Faces, Laura Nyro, Donovan i Beastie Boys.

Uroczystość odbędzie się 14 kwietnia w Cleveland.

Zobacz Red Hot Chili Peppers w przeboju "Californication":

By móc ubiegać się o akces do Salonu, musi upłynąć 25 lat od premiery debiutanckiego singla.

W Rockandrollowym Salonie Sław znajdują się takie legendy jak James Brown, Ray Charles, Miles Davis, Elvis Presley, The Beatles, The Rolling Stones, Pink Floyd czy Michael Jackson.

Najwięcej dyskusji wywołuje kwestia obecności w tym gronie Guns N' Roses - kontrowersje nie dotyczą zasadności wyboru tej słynnej grupy (tu chyba nikt nie ma wątpliwości), ale tego, czy panowie tworzący skład zespołu w czasach świetności będą potrafili stanąć razem na jednej scenie - od lat wiadomo, że wokalista Axl Rose i gitarzysta Slash żywią do siebie wzajemną niechęć.

Reklama

Sceptykiem jest perkusista Steven Adler.

"Nie przewiduję reaktywacji klasycznego składu zespółu na tę uroczystość. Wydaje się, że czas goi rany, ale niektórzy ludzie noszą w sobie absurdalną urazę" - stwierdził muzyk.

Jednak Slash zdążył już zasugerować, że chętnie pojawi się na tej uroczystości obok Axla, a i rudowłosy frontman nie wykluczył takiej możliwości:

"To wszystko jest do przedyskutowania" - stwierdził niedawno Rose w rozmowie z VH1.

Steven Adler uważa, że wspólny występ Axla Rose'a, Slasha, Izzy'ego Stradlina, Duffa McKagana i jego (a być może również Matta Soruma) po prostu należy się fanom.

"Wiem, że wciąż jest między nami (dawnymi członkami zespołu - przyp.red.) miłość. Fani zasługują na przynajmniej jeden świetny występ z naszej strony. Trzymam za to kciuki" - oświadczył Adler.

Zobacz teledysk do przeboju "Paradise City" Guns N' Roses:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy