Reklama

Reklama

Gazpacho: Życie w latarni morskiej

Na początku lutego w sprzedaży ukaże się "Missa Atropos", szósta płyta grającej atmosferycznego rocka norweskiej grupy Gazpacho.

W 13 zamieszczonych na albumie kompozycjach Norwegowie snują opowieść o człowieku, który decyduje się zerwać ze światem, zamieszkać w latarni i morskiej i tam napisać tytułową "Mszę dla Atropos".

To jednocześnie przejmujące studium samotności, które znajduje wyraz w symfonicznych orkiestracjach i głosie Jana-Henrika Ohme.

"W mitologii greckiej Atropos była jedną z Mojr, bogiń losu i przeznaczenia. Ta najstarsza z trzech sióstr znana była jako 'nieugięta' czy też 'nieunikniona' bo to właśnie Atropos wyznaczała kres życia każdego śmiertelnika przecinając nić jego życia swoimi nożycami" - mówi wokalista Gazpacho.

Reklama

"Album opowiada o tym, co dzieje się w głowie naszego bohatera i zawiera jego trzy próby napisania mszy jak również ostateczną 'Missa Atropos'. To kolejna nasza płyta w cyklu 'filmów bez zdjęć', który rozpoczęliśmy w 2007 roku krążkiem 'Night'. Innymi słowy, to album koncepcyjny, który powinien dać słuchaczowi możliwość oderwania się od rzeczywistości" - wyjaśnia Jan Henrik Ohme.

W twórczości norweskiej formacji doszukują się wpływów Radiohead, Talk Talk, Muse, Sigur Ros, Marillion i Porcupine Tree. Ostatnią płytą w dorobku ekipy z Oslo jest wydana w grudniu 2009 roku "Tick Tock", oparta na książce "Ziemia, planeta ludzi" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.

Posłuchaj zapowiedzi albumu "Missa Atropos" Gazpacho:

Oto szczegóły płyty "Missa Atropos":

1. Mass For Atropos I
2. Defense Mechanism
3. I Was Never Here
4. Snail
5. River
6. Mass For Atropos II (You're Going To Die Up There)
7. Missa Atropos
8. She's Awake
9. Vera
10. Will To Live
11. Mass For Atropos III
12. Splendid Isolation
13. An Audience.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy