Reklama

Debiutanci na listy przebojów: Posłuchaj płyty BLiSS!

Na stronach INTERIA.PL możecie przedpremierowo posłuchać całej płyty debiutującej grupy BLiSS. Promujący album "One" utwór "Donikąd" od czterech miesięcy jest w czołówce najpopularniejszych teledysków w naszym serwisie.

Zespół powstał w Warszawie, na gruzach formacji GandahaR, grającej rock progresywny. BLiSS to właściwie kontynuacja tamtego projektu, tyle że z numerami, które mają podbić listy przebojów. "Floydami czy Marillionem rzeczywiście kiedyś byłem zafascynowany, ale BLiSS to nowe otwarcie. Chcemy dotrzeć do jak najszerszej publiczności i wierzę, że już skrystalizował się nasz nowy styl. Ale też ocaliliśmy nasz rockowy pazur..." - mówi Juliusz Kamil, wokalista, gitarzysta i klawiszowiec zespołu.

Reklama

Lider BLiSS jest laureatem "Szansy na sukces" z grupą Lady Pank, finalistą programu "Zostań gwiazdą", a przez lata związany był z zespołem Maryli Rodowicz.

Obok wokalisty w skład formacji wchodzą: znany ze współpracy z Leszkiem Możdżerem i Mietkiem Szcześniakiem gitarzysta Michał "Mozart" Konior, odpowiadający za gitarę basową Andrzej "Pierwiastek" Potęga (m.in. Jary Band, Cztery Szmery), perkusista Darek Świechowski i gitarzysta Rafał "Rogal" Rogulski.

"Rogal" i Darek mają na koncie współpracę z Andrzejem Nowakiem z TSA w zespole Złe Psy, dodatkowo drugi z wymienionych muzyków może pochwalić się pracą z Arturem Gadowskim (IRA) i Muńkiem Staszczykiem (T.Love).

Debiutancki album zespołu nosi tytuł "One" (premiera 11 lipca). Za produkcję materiału odpowiadał Jarosław "Jasiu" Kidawa, współpracownik takich zespołów, jak m.in. Feel, Pectus czy Wilki.

"Pomógł nam zmienić myślenie o piosenkach, wytłumaczył, że to nie czas na nagrywanie 18-minutowych suit. Czas na ładną, melodyjną piosenkę, która dotrze do słuchacza" - chwali producenta Juliusz Kamil.

Zobacz teledysk "Donikąd" grupy BLiSS:

"One" to album o kobietach. "Ta płyta jest moim hołdem dla tych wszystkich dziewczyn, które los zmusił do bycia drugimi. Chodzi o kobiety, które istnieją w życiu tego mężczyzny, który je kocha i który się z nimi spotyka, ale zarazem mają świadomość, że nie są najważniejsze. Teksty piosenek są również dla mnie rodzajem pamiętnika, w którym utrwaliłem te wszystkie piękne i mniej piękne, ulotne chwile, które dane mi było przeżyć" - tłumaczy frontman grupy.

Posłuchaj płyty "One" BLiSS:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama