Reklama

Reklama

Blackfield: Wspaniałe piosenki

W poniedziałek, 12 lutego, ukazała się druga płyta grupy Blackfield, zatytułowana po prostu "Blackfield II". A za kolejne 10 dni od premiery, 22 lutego, ten materiał zespół zaprezentuje na koncercie w warszawskiej "Proximie".

Dodajmy, że w "Proximie" Blackfield poprzedzać będzie brytyjska grupa Pure Reason Revolution, promująca wydany na początku stycznia debiut "The Dark Third". Ich muzyka porównywana jest do twórczości Pink Floyd i Porcupine Tree, czyli zespołu na czele którego stoi Steven Wilson, jeden z dwóch liderów Blackfield.

- Zawsze lubiłem artystów, którzy nazywali swoje płyty swoim nazwiskiem. Peter Gabriel jest tu dobrym przykładem, albo Soft Machine. Podoba mi się w tym pomyśle jego prostota. Z jednej strony jest to trochę pretensjonalne, ale z drugiej strony tak nie jest. Dla mnie to po prostu zbiór muzyki Blackfield i nie mam potrzeby dodawać do tego jakiś innych określeń - tak genezę tytułu nowego albumu tłumaczy INTERIA.PL Wilson.

Reklama

Wilson przekonuje, że "jedynka" różni się od "dwójki", ale muzycznie zawierają one zestaw krótkich piosenek utrzymanych w stylistyce dobrego popu z lat 60. i 70. XX wieku.

- To dwie różne płyty, nagrane w zupełnie innym czasie. Pierwszy album powstał gdy nikt nie wiedział o Blackfield i nikt na niego nie czekał. Więc pracowaliśmy przez dłuższy czas - blisko trzy lata, bez żadnej presji. Teraz różnica była głównie w podejściu psychologicznym - pisaliśmy piosenki specjalnie dla Blackfield, nagrywaliśmy je w znacznie krótszym czasie, bo w ciągu trzech miesięcy i mieliśmy wsparcie zespołu z którym koncertowaliśmy - opowiada nam wokalista i gitarzysta Blackfield.

Materiał na "Blackfield II" powstał głównie podczas pobytu Wilsona w Izraelu u Aviva Geffena, drugiego z liderów Blackfield.

- To było bardzo przyjemne doświadczenie. Zawsze największy problem jest z zebraniem materiału, ale kiedy już mieliśmy piosenki to już była sama przyjemność nagrywania. To naprawdę wspaniałe piosenki - przekonuje frontman Porcupine Tree.

Oto szczegóły płyty "Blackfield II":

1. "Once"
2. "1,000 People"
3. "Miss U"
4. "Christenings"
5. "This Killer"
6. "Epidemic"
7. "My Gift of Silence"
8. "Some Day"
9. "Where is My Love?"
10. "End of the World".

Przeczytaj cały wywiad z Stevenem Wilsonem.

Zobacz teledyski Blackfield na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blackfield | muzyka | wilson | Po prostu | piosenki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama