Reklama

Mam talent

Sara James w "Mam talent" podbija USA. Jej koledzy mówią, jaka jest w szkole

Jesteśmy świadkami narodzin wielkiej, polskiej gwiazdy! Sara James, która pokazała co potrafi w Eurowizji Junior, a także eliminacjach do "Mam talent" walczy o przejście do ścisłego finału programu. W między czasie jej klasowi koledzy opowiedzieli, jaka jest poza telewizyjnymi kamerami.

Jesteśmy świadkami narodzin wielkiej, polskiej gwiazdy! Sara James, która pokazała co potrafi w Eurowizji Junior, a także eliminacjach do "Mam talent" walczy o przejście do ścisłego finału programu. W między czasie jej klasowi koledzy opowiedzieli, jaka jest poza telewizyjnymi kamerami.
Sara James awansuje do finału amerykańskiego "Mam talent"? /VIPHOTO /East News

9 sierpnia w amerykańskiej edycji "Mam talent" rozpoczęły się półfinały na żywo. W trzeciej serii tego etapu (w nocy z wtorku na środę polskiego czasu) zaśpiewała Sara James. 14-letnia Polka na scenie pojawiła się jako 11., ostatnia z kolei.

Młoda wokalistka sięgnęła po przebój "Rocket Man" Eltona Johna (posłuchaj!), a jej występ zachwycił jurorów, publiczność w studiu i telewidzów. Na Twitterze nie zabrakło zachwyconych głosów internautów.

Reklama

"Zostałam powalona przez Sarę James. Myślałam, że oglądam Alicię Keys w 'AGT' ["America's Got Talent"]", "Elton John powinien być dumny", "Nie oglądam na co dzień 'Mam talent', ale Sara James ma wspaniały głos", "Nie mam słów na zachwyty", "Serio, mamy nową mega gwiazdę w drodze" - czytamy w komentarzach na Twitterze.

"Sara James właśnie udowodniła, dlaczego to ona wygra 'AGT'. Co ty na to Eltonie Johnie?" - zaczepił brytyjskiego gwiazdora jeden z internautów, a inni wprost uważają, że sir Elton powinien zaśpiewać z 14-latką w duecie.

Sara James - jaka jest w szkole? Koledzy z klasy zdradzają

Podczas gdy oczekujemy na rezultaty półfinału (powinniśmy poznać je jutro nad ranem), Faktowi udało się porozmawiać z klasowymi kolegami wokalistki. Uczniowie Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Podstawowej w Słubicach, do której Sara James przeniosła się po siódmej klasie zdradzili, jaką Sara jest uczennicą i koleżanką. "Trochę się baliśmy, jak to będzie" - przyznaje jeden z jej kolegów, Antek Natkański.

Klasowi znajomi chwalą dziewczynkę za to, że zawsze jest kreatywna. "Z nią nigdy nie jest nudno, zawsze się coś dzieje, ma tyle energii, pomysłów" - mówi Julia Dudzinski. Dyrektorka szkoły sądzi nawet, że obecność Sary scaliła ich klasę. "Wprowadziła dobrą energię, stali się bardziej zgrani, dobrze to na nich wpłynęło, a i sama Sara dobrze się z nimi poczuła" - mówi Agnieszka Zwierzchaczewska

Pochwały dla uczniów należą się za to, że zawsze byli wsparciem dla Sary, a nigdy nie dali jej odczuć zazdrości ze swojej strony. "Nawet jak ktoś ze szkoły trochę zazdrościł, to tego nie mówił. Bardzo jej kibicujemy" - twierdzi Antek. "Myślę, że zrealizuje swoje marzenia" - dodaje sugerując, że przed Sarą James wielka, światowa kariera.

Dzieci sądzą, że Sara przede wszystkim kocha śpiewać i to pozostaje dla niej priorytetem. "Dla Sary samo zwycięstwo nie jest najważniejsze. Dla niej najbardziej istotne jest śpiewanie i marzy o tym, żeby właśnie to robić. (..) Jak zajęła II miejsce na Eurowizji Junior, to była bardzo szczęśliwa i zadowolona ze swojego występu. Uważała, że to jest sukces, że tam się znalazła" - mówi Julia.

Sara James w półfinale "Mam talent" w USA. Zobacz występ!

"Wzruszyłem się, bo wiem, jak dużo ten występ dla ciebie znaczy. Tak jak powiedziałem wcześniej, masz tylko 14 lat i czułaś ogromną presję, aby sprostać zadaniu. Wybór piosenki był genialny. Sprawiłaś, że ten utwór brzmiał jakby był twój" - powiedział Simon Cowell, który dzięki Złotemu Przyciskowi na etapie castingów dał Sarze awans bezpośrednio do półfinału.

"To był zwycięski występ. Twój wygląd, głos i talent jest na miarę gwiazdy" - skomentował Howie Mandel.

O awans do finału Sara w tym odcinku rywalizowała z m.in.: wokalistką Amandą Mammaną, tanecznym duetem Funkanometry, śpiewającą duetem JoJo And Bri, francuskim magikiem Nicolasem RIBS oraz dziecięcą grupą XOMG POP!

O tym, kto awansuje do kolejnego etapu dowiemy się dobę później - widzowie mają tyle czasu na oddanie swoich głosów. Dzień po odcinku na żywo, na antenie NBC odbędzie się ogłoszenie wyników głosowania.

Czytaj także:

Magiczne Zakończenie Wakacji w Kielcach: Kto wystąpi na koncercie Polsatu?

Viki Gabor zadebiutowała w koreańskiej telewizji. Nie obyło się bez wpadki!

"The Voice Kids": Kto pojawi się w jury?