Sara James

Sara James fot. AKPA
data urodzenia
10 czerwca 2008
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Sara Egwu-James
3,8
Oceń
Głosy
4

Biografia

Sara James – wiek, wzrost i początki kariery

Sara James, właśc. Sara Zofia Egwu-James urodziła się w Słubicach 10 czerwca 2008 roku. Jej wzrost to 168 cm. Przyszła na świat w rodzinie Polki Arlety Dancewicz oraz Johna Jamesa pochodzącego z Nigerii. Talent odziedziczyła po ojcu, który pojawił się m.in. w programie "Bitwa na głosy" w chórze Mezo. 

Sara wychowywała się wraz z trójką rodzeństwa - Michelle James, Johnem Jamesem Juniorem oraz Jakubem Dancewiczem.Artystka uczęszczała do szkoły podstawowej w Ośnie, a także szkoły muzycznej I stopnia w Słubicach, gdzie ćwiczyła grę na pianinie. Jednocześnie stawiała swoje pierwsze kroki na zajęciach wokalnych w lokalnym ośrodku kultury. Gdy w 2022 roku jej kariera muzyczna nabrała tempa, Sara James rozpoczęła indywidualny tryb nauczania. 

Po raz pierwszy publicznie Sara James wystąpiła w wieku sześciu lat - był to Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku, w którym zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Swój pierwszy talent show zaliczyła w 2020. Wtedy także wyśpiewała Srebrny Mikrofon w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Art.W 2021 wzięła udział w czwartej edycji programu The Voice Kids - rozwijała się pod czujnym okiem swoich trenerów - Tomsona i Barona. 

Finał programu wygrała dzieci ogromnemu poparciu telewidzów. W 2021 roku Sara wzięła udział w Szansie na sukces, po którym została wyłoniona jako reprezentant Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Zajęła w nim 2. miejsce.

Sara James – najpopularniejsze utwory i dyskografia

Jeszcze przed występem w finale konkursu Sara James wydała minialbum pt. Jak co roku. W 2022 roku pojawił się kolejny - Spotify Singles. Do najpopularniejszych tytułów w wykonaniu artystki można zaliczyć:

  • Czarny Młyn,
  • Somebody,
  • Lecę,
  • Taka sama,
  • Hula Hoop.
Sara James – koncerty i dorobek artystyczny

19 lutego 2022 Sara James wystąpiła jako gość specjalny w widowisku TVP Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!, z piosenką Somebody. 17 marca wydała singel pt. Nie jest za późno, który znalazł się na 18. miejscu listy AirPlay - Top najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. 

Warto również wspomnieć, że w tym samym roku Polka zakwalifikowała się do półfinału programu America’s Got Talent, dostając się ostatecznie do rozgrywek finałowych. Głos Sary James mogą usłyszeć także najmłodsi widzowie - artystka udzieliła go postaci Ariel w filmie Mała Syrenka będącym aktorską wersją animacji Disneya z 1989 roku.

Życie prywatne i rodzina Sary James

Sara James wychowywała się w rodzinie Polki i Nigeryjczyka wraz z trójką rodzeństwa. Godna uwagi jest działalność społeczna artystki. W czerwcu 2022 jako pierwsza polska piosenkarka została globalną Ambasadorką programu Spotify EQUAL (akcja związana z promowaniem równości w przemyśle muzycznym). W 2022 została także Ambasadorką Wrocławskiego Roku Dobrych Relacji, akcji mającej na celu poszerzenie wiedzy o problemie samotności.