Reklama

Eurowizja Junior 2021

Reklama

Eurowizja Junior 2021: Sara James po pierwszej próbie. Zobacz wideo!

Za nami pierwsze próby przed występami w ramach Eurowizji Junior 2021. Swój debiut ma już za sobą reprezentująca Polskę 13-letnia Sara James. Jak wypadła na dużej scenie?

Za nami pierwsze próby przed występami w ramach Eurowizji Junior 2021. Swój debiut ma już za sobą reprezentująca Polskę 13-letnia Sara James. Jak wypadła na dużej scenie?
Sara James będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji Junior 2021 /Paweł Wodzyński /East News

Wirtualna ceremonia otwarcia konkursu Eurowizji Junior 2021 już się odbyła, a podczas niej poznaliśmy kolejność, według której uczestnicy pojawią się na scenie. Reprezentująca Polskę Sara James wystąpi z piosenką "Somebody" jako trzecia.

Za nami pierwsze próby przed oficjalnym występem na dużej scenie w La Seine Musicale w Boulogne-Billancourt, położonym ok. 10 km od centrum Paryża.

Organizatorzy wypuścili do sieci trwające kilkadziesiąt sekund wideo z prób. Nagranie z Sarą James jest najpopularniejsze na oficjalnym kanale Eurowizji Junior - ma już ponad 100 tys. odsłon i blisko 900 komentarzy. Pozostałe nagrania z prób z innymi uczestnikami mają po ok. 40 tys. wyświetleń.

Reklama

Eurowizja Junior 2021 - Sara James po pierwszej próbie [WIDEO]

Na scenie 13-letnia Sara James wystąpi w towarzystwie pięciu tancerek - ich choreografię specjalnie przygotował Agustin Egurrola i jego Egurrola Dance Studio.

Serwis eurowizja.org informuje, że na wizualizacjach zobaczymy m.in. wielkie drzewo na mieniącym się, różnokolorowym tle czy kulę ziemską. Wszystko, co widzimy na zdjęciach jest utrzymane w spójnej kolorystyce, będącej połączeniem różu, fioletu i granatu.

Za kreację dla polskiej wokalistki odpowiada Atelier Renata Potrzeba.

Eurowizja Junior 2021 - kiedy rusza głosowanie?

W środę czekają nas próby drugiej części konkursowej stawki. Z kolei na czwartek i piątek zaplanowana jest druga runda prób, które będą mogli podglądać dziennikarze zgromadzeni na miejscu w Paryżu.

W piątek o godzinie 20:00 rozpocznie się internetowe głosowanie, a tego dnia organizatorzy planują także konferencję prasową z udziałem przedstawicieli francuskiej telewizji i Europejskiej Unii Nadawców.

Sobota to czas prób generalnych przed konkursem, kiedy to reprezentanci wystąpią w ustalonej kolejności startowej. Te występy ocenią również jurorzy, którzy będą mieć 50% wpływu na końcowe wyniki konkursu. Eurowizja Junior 2021 rozpocznie się 19 grudnia o godzinie 16:00.

Tegoroczny konkurs odbywa się we Francji z powodu zwycięstwa pochodzącej stamtąd Valentiny i jej piosenki "J'imagine".

W tym roku w konkursie wystąpią przedstawiciele 19 krajów. To znaczny wzrost liczby uczestników w stosunku do roku poprzedniego, kiedy w stawce było zaledwie 12 państw. Polskę reprezentować będzie laureatka ostatniej edycji programu "The Voice Kids" - Sara James. W konkursie wykona ona piosenkę "Somebody" (sprawdź!).

Eurowizja Junior 2021 i piosenka "Somebody"

Przypomnijmy, że Polska dwukrotnie triumfowała w tym konkursie za sprawą Roksany Węgiel (2018) i Viki Gabor (2019). 

Wśród autorów piosenki "Somebody" są m.in. Patryk KumórDominic Buczkowski-Wojtaszek i Jan Bielecki. Pierwsza dwójka ma na swoim koncie m.in. eurowizyjny przebój "Superhero" Viki Gabor. Ich piosenki wykonywali m.in. Marta Gałuszewska, Michał Szczygieł, Zuza Jabłońska, Alicja Szemplińska, Marcin Maciejczak czy Kayah z Viki Gabor ("Ramię w ramię").

Sara Egwu-James - kim jest?

13-letnia wokalistka pochodzi z Ośna Lubuskiego. Jej rodzicami są Arleta Dancewicz (absolwentka teologii na UAM w Poznaniu) i mający nigeryjskie korzenie John James, wokalista znany m.in. z programów "Bitwa na głosy" i "X-Factor" (skończył studia w Polsce). John James występuje w duecie Loui & John. Duet stworzył m.in. własną wersję wielkiego przeboju Stinga "Englishman in New York". Ta propozycja spotkała się z dużym uznaniem słuchaczy. Muzyk pokazał się również w odcinku "Dzień Dobry TVN".

Obecnie nastolatka uczy się w Szkole Podstawowej w Ośnie, a ponadto uczęszcza również do Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach. Talent wokalny szlifuje w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w Słubicach u Edyty Kręgiel.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL