Reklama

Eurowizja Junior 2019

Eurowizja Junior 2019: Zobacz teledysk "Życie to gra"

Z okazji zbliżającego się finału Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, stacja TVP ABC zaprezentowała teledysk do piosenki "Życie to gra" inspirowanej hasłem konkursu "Share the Joy" (Dziel się radością).

Kadr z teledysku "Życie to gra" promującego Eurowizję Junior 2019

Piosenka "Życie to gra" powstała z inspiracji ulubionymi grami z dzieciństwa młodych uczestników Eurowizji Junior 2019.

Reklama

Wybrane przez wokalistów gry zostały opisane w metaforach, odnoszących się do różnych, codziennych wydarzeń.

Autorami polskiego tekstu (sprawdź!) są Anna Piksa (także reżyserka teledysku) i Juliusz Kamil. Za tłumaczenie na język angielski odpowiadają Kamila Górny, Juliusz Kamil i Nick Sincler.

Muzykę napisał z kolei Juliusz Kamil, wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i tekściarz, mający na koncie występy w telewizyjnych programach "The Voice of Poland", "Szansa na sukces" i "Must Be The Music". Współpracował z m.in. Marylą Rodowicz, Michałem Wiśniewskim, jest współautorem przebojów Roksany Węgiel, Marcina Sójki, Zuzy Jabłońskiej i Natalii Zastępy.

Utwór "Życie to gra" wykonują Ula Kowalska, Nela Zawadzka, Milena Grigoryan, Antek Scardina i Paweł Szymański.

Za choreografię odpowiada Tomasz Barański, a w klipie pojawia się grupa taneczna z WAM Warsztatowa Akademia Musicalowa.

Przypomnijmy, że Polskę w Arenie Gliwice reprezentować będzie 12-letni Viki Gabor z piosenką "Superhero" (sprawdź!).

Wokalistka pokaże się w limonkowym garniturze, na który naszyte są błyszczące trójkąty, imitujące lustro. Za kreację odpowiada Bartek Indyka, który wcześniej współpracował m.in. z Edytą Górniak i Margaret.

Eurowizja Junior w Polsce to efekt wygranej Roksany Węgiel w ubiegłorocznym konkursie (odbył się w Mińsku na Białorusi) z piosenką "Anyone I Want to Be" (posłuchaj!).

Viki Gabor uznawana jest za jedną z głównych faworytek - teledysk do piosenki "Superhero" na oficjalnym kanale Eurowizji Junior ma ponad 3,5 mln odsłon. Do tego wyniku nawet nie zbliżył się żaden z jej kontrkandydatów.

"Wygląda jak światowa gwiazda. Myślę, że Polska ponownie w tym roku jest jednym z najsilniejszych krajów" - to tylko jeden z zachwyconych wpisów od fana z Albanii.

Życzenia kolejnej wygranej dla Polski napływają także z wielu innych krajów, m.in. Węgier, Rosji, Armenii, Niemiec, Holandii, Gruzji, Portugalii i Chorwacji.

Fani Viki mobilizują do głosowania na 12-letnią finalistkę drugiej edycji "The Voice Kids".

To jedna z najważniejszych różnic pomiędzy dziecięcą a dorosłą wersją Eurowizji. Podczas Eurowizji Junior liczą się również głosy internautów, a poza tym można głosować na swojego reprezentanta.

Głosowanie na oficjalnej stronie Eurowizji Junior rusza już w piątek (22 listopada o godz. 20) i potrwa aż do końca wielkiego finału - 24 listopada. W pierwszym etapie, żeby zagłosować, należy zobaczyć występy z prób. Żeby głos był ważny, należy wybrać minimum trzy piosenki (maksimum pięć).

Drugi etap ruszy podczas finałowego koncertu - po zakończeniu wszystkich występów uczestników. Głosowanie potrwa wówczas ok. 15 minut - zasady są takie same, minimum trzy piosenki, maksimum pięć.

Głosy internetowe zostaną przeliczone na punkty.

Na wynik końcowy złożą się punkty od internautów oraz od jury w stosunku 50:50. Jury każdego kraju składa się z trójki profesjonalistów z branży muzycznej i dwójki dzieci.

W poniedziałek (18 listopada) podczas ceremonii otwarcia Eurowizji Junior w Katowicach odbyło się m.in. losowanie kolejności startowej - Viki Gabor zaśpiewa w środku stawki, jako 11. z kolei.

"To coś więcej niż konkurs piosenki. To dla was ogromna przygoda. Macie szansę na zaprezentowanie się na tej wielkiej scenie" - mówił prezes TVP Jacek Kurski bezpośrednio do uczestników oraz życzył wszystkim powodzenia.

Viki Gabor jest obywatelką świata - urodziła się w Niemczech, wychowywała w Wielkiej Brytanii, a jakiś czas temu zamieszkała z rodziną w Polsce, w Nowej Hucie. Muzyka gra w jej duszy od zawsze. Jak mówi sama Viki, talent odziedziczyła po rodzicach, którzy są pochodzenia romskiego. Podobno wdała się w tatę, który tak jak ona lubi nowoczesne brzmienia.

W drugiej edycji "The Voice Kids" trafiła do drużyny Tomsona i Barona i dotarła aż do finału. W ostatnim odcinku na żywo wykonała swój singel "Time", który stał się sporym przebojem (ponad 2,7 mln odsłon).

Sprawdź tekst utworu "Time" w serwisie Tekściory.pl!


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja Junior 2019