Pol'and'Rock Festival 2023
Reklama

Jurek Owsiak podsumował Pol'and'Rock Festival 2023 z mieszkańcami Czaplinka. "Przyjaźnie nastawieni"

Niemal po dwóch miesięcy od zakończenia 29. Pol'and'Rock Festival Jurek Owsiak powrócił do Czaplinka (woj. zachodniopomorskie), by na spotkaniu z mieszkańcami podsumować tegoroczną imprezę. Przypomnijmy, że to w tym samym miejscu na początku sierpnia odbędzie się 30. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Niemal po dwóch miesięcy od zakończenia 29. Pol'and'Rock Festival Jurek Owsiak powrócił do Czaplinka (woj. zachodniopomorskie), by na spotkaniu z mieszkańcami podsumować tegoroczną imprezę. Przypomnijmy, że to w tym samym miejscu na początku sierpnia odbędzie się 30. edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata.
Jurek Owsiak spotkał się z mieszkańcami Czaplinka /AKPA

Po raz drugi z rzędu Pol'and'Rock Festival odbył się w Czaplinku (lotnisko Broczyno) w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, pomiędzy jeziorami Drawsko i Czaplino. Zgodnie z deklaracjami sprzed roku to właśnie tu zorganizowana zostanie jubileuszowa, 30. edycja.

Pol'and'Rock 2024: Kiedy i gdzie odbędzie się festiwal? [DATA, MIEJSCE]

Jurek Owsiak ze swoją ekipą zaprosił uczestników za rok - festiwal odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2024 r.

Niecałe dwa miesiące po imprezie głównodowodzący Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powrócił do Czaplinka, aby spotkać się z mieszkańcami. W tamtejszym domu kultury podsumował tegoroczny Najpiękniejszy Festiwal Świata.

Reklama

"Niezwykle serdeczne spotkanie, które pokazało, jak bardzo mieszkańcy są przyjaźnie nastawieni do Festiwalu i jak bardzo już czekają na jego kolejną edycję. Tegoroczne doświadczenia, a zwłaszcza te związane z pogodą, jeszcze bardziej pozwolą wszystkim nam, organizatorom i mieszkańcom, przygotować się na kolejną edycję wydarzenia. Festiwal tworzy niezwykłą społeczność i o tym wszyscy jego uczestnicy doskonale wiedzą. Super, że także lokalna społeczność tak szybko i tak serdecznie utożsamiła się z ideami Festiwalu" - napisał Owsiak.

Według szacunkowych obliczeń w tym roku bawiło się kilkaset tysięcy uczestników. Owsiak tylko stwierdził, że w poprzednim roku było "dużo mniej" osób.

W tym roku wystąpili m.in. amerykańskie zespoły Biohazard i Spin Doctors, francuski producent Carpenter Brut, Napalm Death (legenda sceny grindcore z Wielkiej Brytanii), brytyjskie formacje Apollo 440 i While She Sleeps, walijski zespół Bullet For My Valentine, pochodzący z Szwajcarii zespół Saint City Orchestra, francuski Rise of the Northstar, The Scratch (obwołany jednym z najodważniejszych irlandzkich debiutów ostatnich lat), Steve 'n' Seagulls, Australijczycy z The Rumjacks, ukraińska grupa Luiku oraz Epica - holenderska gwiazda symfonicznego metalu.

Polskimi gwiazdami byli Brodka, Krzysztof Zalewski, Marek Dyjak oraz grupy LemON, Proletaryat, Lady Pank, Golden Life, Włochaty, Transgresja oraz laureaci Złotego Bączka: Kwiat Jabłoni i Pull The Wire. Festiwal zakończył tradycyjnie Piotr Bukartyk wraz z uczestnikami warsztatów utworem "Z tylu chmur".

W 2021 r. festiwal zorganizowany był na terenie byłego lotniska Makowice-Płoty (woj. zachodniopomorskie). Zgodnie z ówczesnymi obostrzeniami bawiło się wówczas 20 tys. osób.

Wcześniej (w latach 2004-2019) impreza odbywała się w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim. Z powodu pandemii koronawirusa w 2020 r. zorganizowano internetową odsłonę w warszawskim studiu pod szyldem Najpiękniejsza Domówka Świata. Poprzednie lokalizacje - jako Przystanek Woodstock - to Czymanowo nad Jeziorem Żarnowieckim (1995), Szczecin (1996) i Żary (1997-1999, 2001-2003). W 2000 r. odbył się Dziki Przystanek Woodstock w Lęborku (oficjalne wydarzenie zostało odwołane po protestach części mieszkańców miasteczka).


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pol'and'Rock 2023 | Jurek Owsiak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy