Mam talent

Reklama

Szymon Hołownia został marszałkiem Sejmu. Przez lata prowadził "Mam talent"

Decyzją 265 posłów marszałkiem Sejmu został Szymon Hołownia, lider Polski 2050. Były dziennikarz i kandydat w wyborach prezydenckich w 2020 r. przez 12 latach był współprowadzącym program "Mam talent".

Decyzją 265 posłów marszałkiem Sejmu został Szymon Hołownia, lider Polski 2050. Były dziennikarz i kandydat w wyborach prezydenckich w 2020 r. przez 12 latach był współprowadzącym program "Mam talent".
Szymon Hołownia został wybrany marszałkiem Sejmu /Wojciech Olkuśnik /East News

"Dziękuję ponad 21 mln wyborcom, którzy 15 października w tak jednoznaczny sposób o przyszłości Polski. Dali nam 460 posłankom i posłom najsilniejszy w historii mandat do ich reprezentowania" - powiedział w Sejmie Szymon Hołownia.

"Każdego dnia mamy dowodzić, że nasi rodacy nie pomylili się, stojąc w tych długich kolejkach pod lokalami wyborczymi. Nie zawieść naszych dzieci. I tych, którzy w sztafecie pokoleń stali w tym miejscu przed nami - marszałków odnowionej Rzeczpospolitej Polskiej" - dodał polityk wybrany na marszałka Sejmu.

W przemówieniu przypomniał, że ma za sobą "etap show i płomiennej publicystyki". Za kandydaturą lidera Polski 2050 głosowało 265 posłów. Konkurentką Szymona Hołowni w walce o stanowisko marszałka Sejmu była dotychczasowa marszałek Elżbieta Witek z PiS.

Reklama

"Mam talent": Szymon Hołownia w duecie z Marcinem Prokopem

Przypomnijmy, że Szymon Hołownia przez 12 lat - w parze z Marcinem Prokopem - tworzył duet prowadzących program "Mam talent". W tym czasie uczestników oceniały Agnieszka Chylińska i Małgorzata Foremniak (od samego początku) oraz Kuba Wojewódzki (edycje 1-3), Robert Kozyra (4-5) i  Agustin Egurrola (6-12). Po Egurroli w fotelu jurora pojawił się tancerz Jan Kliment (13-14).

"Mnóstwo wspaniałych ludzi za kulisami, na scenie. Długie dni i wieczory z najlepszą na świecie ekipą. Stworzenie duetu (a to bardzo trudna rzecz) z Marcinem. Nowe telewizyjne umiejętności. Dobre (a czasem trudne) emocje... Odchodzę z 'Mam talent', bo dałem temu programowi wszystko, co mogłem dać, a gdy coś się kończy, coś się zaczyna" - napisał Hołownia żegnając się z show TVN-u.

Stanowisko współprowadzącego po Hołowni objął komik Michał Kempa (edycje 13-14).

Wiosną 2024 r. show przejdzie radykalne zmiany - w składzie jury pozostanie tylko Chylińska, do której dołączą Prokop i Julia Wieniawa. Prowadzącymi będą Agnieszka Woźniak-Starak i Jan Pirowski.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Szymon Hołownia | Mam Talent | Marszałek Sejmu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama