Julia Wieniawa

Julia Wieniawa fot. INTERIA.PL
data urodzenia
1998 r.
pochodzenie
Polska
3,2
Oceń
Głosy
6

Biografia

Julia Wieniawa: wiek, wzrost i początki kariery

Choć wiele osób kojarzy Julię Wieniawę ze srebrnego ekranu, artystka jest również piosenkarką. Debiutowała w występach scenicznych w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Teatrze Muzycznym "Roma". Julia Wieniawa urodziła się 23 grudnia 1998 roku w Warszawie. Jej ojcem jest Konrad Wieniawa-Narkiewicz (projektant graficzny), a matka to Marta Wieniawa-Narkiewicz, która pracuje jako manager córki.

Wokalistka ukończyła liceum im. Jana Zamoyskiego w Warszawie i już od dziecka uczestniczyła w zajęciach aktorskich Ogniska Teatralnego "u Machulskich" oraz zajęciach przygotowujących do wyższych szkół teatralnych i filmowych w Atelier Aktorskim Pilaszewskiej i Doroty Nowakowskiej. 

Nic dziwnego, że szybko przyszły ciekawe aktywności z jej udziałem zarówno pod względem aktorskim, jak i muzycznym. W latach 2012-2014 Julia Wieniawa występowała w musicalach wraz z Autorską Szkołą Musicalową Macieja Pawłowskiego (m.in. również w Romie) oraz w projekcie Rock Opera "Szambalia" w reżyserii Macieja Pawłowskiego w Teatrze Rose w Londynie.

Wzrost Julii Wieniawy: 161 cm

Julia Wieniawa: najpopularniejsze utwory i dyskografia

Jak rozwijała się muzyczna kariera artystki? W listopadzie 2015 nakładem My Music opublikowała ona swój debiutancki singel Co mi jest. W 2016 roku można było ją też usłyszeć w piosence Na zawsze w ramach duetu producenckiego Flirtini pt. Heartbreaks & Promises vol. 3.W 2017 roku zaczęła współpracę z wytwórnią Kayax i udało jej się w 2018 wydać singiel Nie muszę. W 2020 roku ukazały się single:

  • SMRC,
  • Wspólna chwila z Mery Spolsky i Arkiem Kłusowskim,
  • Niezadowolona" z L.U.C.-iem. 

Nagrała także duet z Maciejem Musiałowskim (Zabierz tę miłość 2021), a niedługo później opublikował singiel Na darmo, który promował jej debiutancką płytę. Ukazała się ona 17 czerwca i nosiła tytuł Omamy.

Julia Wieniawa: koncerty, dorobek artystyczny, nagrody

Singel Julii Wieniawy Nie muszę uzyskał status podwójnie platynowej płyty. W kolejnych latach artystka współpracowała m.in. z Dawidem Kwiatkowskim, a także Mery Spolsky. 15 lutego 2022 wystąpiła podczas gali Bestsellery Empiku. Zaśpiewała wówczas w duecie z Anitą Lipnicką piosenkę Zanim zrozumiesz.

Swój pierwszy koncert Julia Wieniawa zagrała w trakcie Orange Warsaw Festival również w 2022 roku. 25 czerwca i 8 lipca wzięła udział w trasie koncertowej Męskie Granie. Jesienią 2022 nominowano ją do Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. W grudniu natomiast wystartowała z trasą Omamy Tour. 

Życie prywatne i rodzina Julii Wieniawy

Jakie życie prywatne prowadzi Julia Wieniawa? Rodzina to aspekt, o którym jeszcze nie można mówić w przypadku tej artystki, jednak od 2020 roku Julia związana jest z aktorem Nikodemem Rozbickim (z krótką, kilkumiesięczną przerwą). 

Wcześniej natomiast Julia Wieniawa spotykała się z Antonim Królikowskim oraz członkiem zespołu Afromental - Baronem.