Mam talent
Reklama

Gdzie podziała się Magda Welc po "Mam talent"?

Magda Welc, niegdyś 12-letnia zwyciężczyni "Mam talent", wyjaśnia swoje zniknięcie z mediów po sukcesie w show-biznesie.

Magda Welc, zwyciężczyni "Mam talent" z 2010 roku, która jako 12-latka oczarowała Polskę swoim głosem i pokonała konkurentów, w tym Kamila Bednarka, wraca na scenę muzyczną po latach milczenia. Zniknęła z mediów zaraz po wydaniu debiutanckiego albumu "Sianko na stół. Kolędy i pastorałki", zawierającego zarówno tradycyjne kolędy, jak i nowe utwory. Teraz, w wieku 25 lat, Magda ujawnia w wywiadzie dla "Vivy" powody swojej nieobecności w show-biznesie.

Droga Magdy Welc po "Mam talent"

"Zajdziesz bardzo daleko" - przewidziała po finałowym występie jurorka Agnieszka Chylińska. Dziewczynka z Niedrzwicy Dużej śpiewająca piosenkę Edyty Geppert wygrała główną nagrodę - 300 tys. zł.

Reklama

Po programie Magda uczestniczyła w wielu koncertach, występowała m. in. na imprezach dobroczynnych. Najbardziej znaczącym był występ u boku Jerzego Maksymiuka podczas 6. Koncertu Noworocznego w Filharmonii Narodowej.

Rok po sukcesie w "Mam talent" Magda rozpoczęła edukację w szkole muzycznej w Lublinie i przygotowała swój debiutancki album. Na płycie zatytułowanej "Sianko na stół. Kolędy i pastorałki" oprócz tradycyjnych i znanych utworów bożonarodzeniowych, znalazła się również "Kolęda dla nieobecnych" do muzyki Zbigniewa Preisnera oraz dwie nowe pastorałki przygotowane specjalnie dla młodej wokalistki, "Sianko na stół" oraz "Babci zegar". Później jednak zniknęła z mediów.

Co robi dziś Magda Welc?

Okazało się, że to była wspólna decyzja jej i rodziców.

"Byłam dzieckiem i postawiliśmy na naukę, bo stwierdziliśmy po wielu rozmowach, że wiadomo, jak to jest z show biznesem: dzisiaj jesteś, jutro cię nie ma, więc trzeba mieć jakiś plan awaryjny, coś, co lubi się robić, w czym jest się dobrym, co jest pewnym fundamentem" - opowiada w najnowszym wywiadzie dla "Vivy".

25-letnia obecnie Magda jest studentką germanistyki.

Zapowiedzią jej autorskiego materiału były wypuszczane co jakiś czas nowe piosenki: "Między słowami" (posłuchaj!), "Nie patrzę wstecz" (sprawdź!) i "Wystarczy jeden uśmiech" (sprawdź!), "Przyjacielu" i "Witaj mnie". Taki właśnie tytuł - "Witaj mnie" - nosi jej płyta nagrana razem z kompozytorem Mariuszem Ostańskim.

Sprawdź tekst do utworu "Witaj mnie" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Welc | Mam Talent
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy