Eurowizja 2023
Reklama

Polscy fani Eurowizji oburzeni decyzją Blanki. "Niezła żenada"

Choć wydawało się, że burza wokół Blanki po jej wyborze na Eurowizję nieco osłabła, polska wokalistka znów jest krytykowana przez część fanów konkursu. Wszystko z powodu jej nieobecności na Polish Eurovision Party.

Choć wydawało się, że burza wokół Blanki po jej wyborze na Eurowizję nieco osłabła, polska wokalistka znów jest krytykowana przez część fanów konkursu. Wszystko z powodu jej nieobecności na Polish Eurovision Party.
Blanka nie pojawi się na Polish Eurovision Party /Pawel Wodzynski /East News

Przypomnijmy, że pod koniec lutego podczas preselekcji w TVP Blanka (posłuchaj!została wybrana na reprezentantkę Polski na Eurowizję 2023, która odbędzie się w Liverpoolu.

Sam wybór odbył się jednak w mocno kontrowersyjnych okolicznościach, a fani przegranego Janna (zobacz!zaczęli naciskać na TVP, aby odwołali Blankę i wysłali ich faworyta. Wątpliwości zgłaszali również m.in. dziennikarze prowadzący eurowizyjne media w Polsce.

Reklama

Blanka ostatecznie z wyjazdu do Liverpoolu nie zrezygnowała i przygotowuje się do pracowitego kwietnia. Dla wszystkie reprezentantów na Eurowizję ten miesiąc jest jednym z najbardziej zabieganych. Przez cały miesiąc odbywają się bowiem koncerty, na których będzie można zaprezentować się przed europejską widownią.

Koncerty pre-eurowizyjne odbędą się m.in. w Londynie, Madrycie, Amsterdamie oraz Tel-Awiwie. 1 kwietnia po raz pierwszy w historii impreza zapowiadająca Eurowizję odbędzie się w Polsce.

Blanka nieobecna podczas Polish Eurovision Party

W Warszawie podczas Polish Eurovision Party wystąpią reprezentanci m.in.: Albanii, Chorwacji, Czech,  Estonii, Malty, Mołdawii, Wielkiej Brytanii oraz Danii. Łącznie zaprezentuje się 14. wykonawców.

Nie zabraknie również gości specjalnych. Zaproszenie przyjęli m.in. Viki Gabor, Krystian Ochman, Senhit z San Marino, Oceana z Niemiec, Melovin z Ukrainy, Slavko z Czarnogóry oraz Sunstroke Project z Mołdawii.

Zaproszenie na imprezę otrzymała również reprezentantka Polski. Blanka według eurowizyjnych dziennikarzy miała odmówić udziału w koncercie i skupić na przygotowaniach na podobnej imprezie w Izraelu.

"Nieoficjalnie mówi się, że jej ekipa zdecydowała o tym, by nie występować w Warszawie, a ten czas wykorzystać na przygotowania do innych eventów, w tym 'Israel Calling'. Nie ma co ukrywać, że występ Blanki byłby niekomfortowy zarówno dla niej samej jak i dla widzów koncertu, a wszystko za sprawą skandalu, jaki wybuchł po preselekcjach i fatalnego PR-u jaki piosenkarka ma aktualnie wśród polskich fanów Eurowizji i internautów"- czytamy na stronie Dziennika Eurowizyjnego.

Widzowie oburzeni decyzją Blanki

Mimo to pod ogłoszeniami wykonawców wielu komentujących nie kryło oburzenia, że Blanka nie zdecydowała się pojawić:

"Wstyd, że na polskim pre-party nie będzie reprezentanta Polski. Kolejny strzał w kolano. Niestety tym sposobem ciężko będzie zdobyć uznanie i zmienić podejście ogółu", "Niezła żenada, że e brak polskiego reprezentanta...".

"Czyli na Polish Eurovision Party nie będzie tegorocznej reprezentantki Polski? No hit po prostu. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, że jak gdzieś organizowana jest taka impreza to nie pojawia się na niej reprezentant tego kraju" - czytamy w komentarzach.

Pojawiły się też głosy ludzi, którzy rozumieli decyzję Blanki.

"Wy się dziwicie, że Blanki nie będzie? Obserwuję imprezę od początku, bo się wybieram i mam zamiar dobrze bawić. Blanka została zaproszona zaraz po preselekcjach, ale zaproszenie odrzuciła. I ja się jej nie dziwię - już komentarze zakładały, że zaproszono ją tylko po to, żeby wygwizdać i wybuczeć".

Eurowizja odbędzie się w dniach 9 - 13 maja w Liverpoolu. Blanka wystąpi w drugim półfinale (11 maja).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blanka Stajkow | Eurowizja 2023 | Polish Eurovision Party
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy