Eurowizja 2017

Reklama

Nelly Furtado wystąpi na Eurowizji?

Jak donosi eurowizja.org Nelly Furtado pojawiła się na liście potencjalnych kandydatów portugalskiej telewizji RTP do występu na Eurowizji. Czy gwiazda, która kilka lat temu świętowała sukcesy na całym świecie, stanie w szranki z mniej znanymi uczestnikami?

Jak donosi eurowizja.org Nelly Furtado pojawiła się na liście potencjalnych kandydatów portugalskiej telewizji RTP do występu na Eurowizji. Czy gwiazda, która kilka lat temu świętowała sukcesy na całym świecie, stanie w szranki z mniej znanymi uczestnikami?
Nelly Furtado w 2006 roku /Bryan Bedder /Getty Images

Nelly Furtado co prawda urodziła się w Kanadzie, jednak ma portugalskie korzenie. Jej rodzice, Maria Manuel i Jose Antonio Furtado, wyemigrowali z Azorów do Kanady w latach 60. Sama wokalistka również płynnie posługuje się językiem rodziców.

Być może właśnie dlatego portugalska telewizja postanowiła umieścić Furtado w gronie potencjalnych kandydatów, którzy mogą wystąpić na Eurowizji.

Co na to sama Furtado? Serwis eurovisionary.com zwrócił się z pytaniem do jej menedżera. Ten natomiast stwierdził, że nie wyklucza możliwości pojawienia się gwiazdy na Ukrainie w 2017 roku.

Reklama

Warto dodać, że Eurowizja w 2016 roku po raz pierwszy transmitowana była w Stanach Zjednoczonych. Gościnnie na imprezie wystąpił natomiast Justin Timberlake, który zapytany w jednym z wywiadów, co sądzi o imprezie, przyznał, że podobała mu się oraz chce, aby podobny konkurs zorganizowano z innymi państwami (miała by to być Światowizja).

Kariera Nelly Furtado nabrała rozpędu w 2000 roku, po tym jak została zauważona przez Geralda Eatona w jednym z klubów w Toronto. Wtedy też ukazał się jej album "Whoa, Nelly". Płyta zdobyła popularność dzięki trzeciemu singlowi "I’m Like a Bird".

Sprawdź tekst "I'm Like A Bird" w serwisie Teksciory.pl!

Wydany w 2003 roku drugi album "Folklore" promowany był natomiast przez będący hymnem Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Portugalii (2004 rok) singel "Forca". Największy sukces komercyjny Furtado osiągnęła jednak dzięki współpracy z producentem Timbalandem.

Płyta "Loose" zdobyła międzynarodową popularność, a utwory "All Good Things", "Say It Right" oraz "Maneater" trafiały na szczyt notowań list przebojów w Stanach i w Europie.

Sprawdź tekst "Say It Right" w serwisie Teksciory.pl!

Po wielkim sukcesie kariera Furtado wyhamowała. W 2009 roku ukazała się jej hiszpańskojęzyczna płyta "Mi Plan" oraz składanka "The Best of Nelly Furtado". Obie jednak nie zawojowały list sprzedaży.

Jeszcze mniejszym zainteresowaniem cieszył się album Furtado "The Spirit Indestructible" (2012 rok), który w Stanach zadebiutował na zaledwie 79. miejscu listy Billboard. Problemem okazały się również koncerty. W Kanadzie wokalistka musiała odwołać część występów ze względu na słabą sprzedaż biletów.

W ostatnim czasie z obozu Furtado nie dobiegały żadne komunikaty na temat nowej muzyki, jednak w 2016 roku nastąpiła zmiana. Wokalistka zaśpiewała w utworze "Hadron Collider" Deva Haynesa (Blood Orange), a w lipcu zapowiedziała, że jej nowy materiał jest na ukończeniu. Premiera płyty zaplanowano wstępnie na listopad 2016 roku.

Sprawdź tekst "Forca" w serwisie Teksciory.pl!

Co jednak przyciąga uwagę mediów to zmiana wizerunku Furtado. Kiedyś drobna artystka, nabrała krągłości oraz ścięła włosy. Czy z metamorfozą przyjdą kolejne sukcesy oraz czy Nelly wystąpi ostatecznie na Eurowizji? Odpowiedź na te pytania, przynajmniej częściowo, poznamy pewnie jesienią.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eurowizja | Nelly Furtado
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy