Earth Festival 2022
Reklama

"Zalewski i Przyjaciele" podczas Earth Festival: młode pokolenie na scenie

Takiego wydarzenia jeszcze nie było! "Koncert 'Zalewski i Przyjaciele' naprawdę mnie zaskoczył. Cieszę się, że w końcu Polsat postanowił przełamać schemat i zaprosić przed kamery młode pokolenie" - mówi nam jeden z uczestników. Krzysztof Zalewski i jego goście wystąpili w ramach Earth Festival w Uniejowie.

Takiego wydarzenia jeszcze nie było! "Koncert 'Zalewski i Przyjaciele' naprawdę mnie zaskoczył. Cieszę się, że w końcu Polsat postanowił przełamać schemat i zaprosić przed kamery młode pokolenie" - mówi nam jeden z uczestników. Krzysztof Zalewski i jego goście wystąpili w ramach Earth Festival w Uniejowie.
Krzysztof Zalewski na scenie Earth Festival /Piętka Mieszko /AKPA

Koncert "Zalewski i Przyjaciele" orbitował wokół czterech żywiołów - ziemi, powietrza, ognia i wody. Wokalista zaprosił na scenę przyjaciół, dla których ekologia to styl życia. "Gramy trochę swoich numerów, a trochę coverów związanych z tematami ekologicznymi" - zapowiadał gospodarz koncertu w rozmowie z Interią.

Koncert zachwycił widzów, których nie przestraszyły nawet deszczowy chmury. Porozmawialiśmy z nimi "na świeżo" po wydarzeniu. "Nie spodziewałam się, że to będzie takie wydarzenie. Zalewski dał koncert na najwyższym poziomie. Śpiewał czyściutko do samego końca. Goście, których zaprosił do koncertu, to górna półka. Przyjechaliśmy tu na wakacje, a dostaliśmy muzyczną ucztę w gratisie" - mówi nam uczestniczka pierwszego dnia Earth Festival Uniejów.

Reklama

Takich opinii usłyszeliśmy naprawdę dużo. Na pochwałę zasłużyło też doskonałe nagłośnienie i imponująca scena. Profesjonalne przygotowanie techniczne w połączeniu z talentem artystów i energią publiczności sprawiły, że koncert prezentował najwyższy światowy poziom. Jedna z uczestniczek dodała, że "ostatnio też miło się słuchało i oglądało Wodecki Twist Festiwal 2022", który Interia i Polsat realizowały w czerwcu. 

Pochwały napłynęły nie tylko od osób, które były na miejscu, ale również o tych, którzy koncert oglądali przed telewizorami. "Można? Można! Jeden z niewielu bardzo dobrych, wartościowych koncertów ostatnimi czasy", "Bardzo udany koncert. Oglądałam i podziwiałam zarówno zaproszonych gości, jak i Krzysztofa Zalewskiego", "Wielkie brawa za ten koncert! Wreszcie obejrzałam coś wartościowego w telewizji! Piękny koncert, rewelacyjny repertuar i świetne wykonania!", "Mamy wielu zdolnych muzyków, ale to niewątpliwie podium na naszej scenie w Polsce. Brawo! Koncert był wyśmienity! Goście, których zaprosił również! Jestem zachwycona, a trudno mnie tak mocno zachwycić. Oglądałam jak małe dziecko z otwartą buzia ze zdumienia" - komentowali w mediach społecznościowych. 

Na festiwalu bawiły się też gwiazdy stacji. Po swoich wejściach Marcelina Zawadzka i Ilona Krawczyńska szalały pod festiwalową sceną, tańcząc w rytm hitów śpiewanych przez Zalewskiego. Muzyka porwała też dziennikarzy, którzy swoje relacje chętnie zamieszczali na Instagramie.

Występ rozpoczął się od przeboju "Kolorowy wiatr" Edyty Górniak z filmu "Pocahontas". W trakcie wydarzenia usłyszeliśmy największe przeboje Zalewskiego oraz utwory gości. Nie zabrakło też największych przebojów zagranicznych. Pojawiło się oczywiście "Earth Song" Michaela Jacksona"I'm Still Standing" z dorobku Eltona Johna, "Beds Are Burning" z repertuaru Midnight Oil czy "Help!" The Beatles. W gronie przyjaciół znaleźli się m.in. Natalia i Paulina PrzybyszMonika BrodkaIgoAndrzej SmolikGrubson Katarzyna Nosowska.

"Dbam o ekologię i ten temat jest dla mnie szalenie ważny. Szczególnie, że w pandemii został lekko odsunięty na bok, a te problemy nie znikają. Myślę, że dzisiaj tutaj są poruszane ważne tematy i to jest fajne spotkanie nasze, artystów, w słusznym celu w tej samej sprawie" - komentowała Monika Brodka.

Warstwa muzyczna, choć zachwyciła zarówno publiczność, jak i osoby z branży, była jedynie oprawą do tego, co podczas Earth Festival najistotniejsze - zwrócenia uwagi na potrzebę troski o naszą planetę.

"Wszyscy jako ludzie doświadczamy momentów trudnych. Czujemy się czasami niekochani, bardzo samotni, smutni, czasami przestraszeni. I jedna wiadomość jest wspaniała: że zawsze pod stopami mamy ją, ona nas zachwyca i prezentuje się nam w różnych odsłonach - dźwiga, przyjmuje ten nasz ciężar, karmi. Mówię o Ziemi. Więc myślę, że najprostszym sposobem, żeby się zaangażować, żeby jej pomóc, to zakochać się w niej, tak jak moim zdaniem ona nas kocha. Wtedy będzie nam łatwo być dla niej pełnym czułości. Zabujajmy się w Ziemi!" - apelowała ze sceny Katarzyna Nosowska.

"Mamy ogromny kataklizm. Fakt, że wszystkie największe rzeki Europy wysychają i że przyjdzie taki moment jeszcze w naszym życiu, że będziemy musieli walczyć z głodem, sprawia, że każdy z nas - w trybie natychmiastowym - powinien mieć refleksję, że musi to wszystko zmienić, bo za niedługo nastąpi koniec" - mówił nam z kolei przed koncertem Michał Szpak, który na scenie w Uniejowie pojawi się w niedzielę, 21 sierpnia, podczas wydarzenia "Gwiazdy dla Czystej Polski".

"Sposobów na dbanie o planetę jest masę - oszczędzanie wody, segregacja śmieci i świadomość tego, że pojedyncza jednostka przyczynia się do szerszej masy i jeżeli każdy będzie myślał 'A dobra, odpuszczam', to myślę, że nigdy się nic w tym temacie nie zmieni" - dodała Monika Brodka w rozmowie z naszym reporterem, Mateuszem Kamińskim.

Earth Festival 2022 - program

Sobotni koncert "Artyści przeciwko wojnie" to hołd dla wszystkich ofiar wojny, która toczy się za naszą wschodnią granicą. Najbardziej znane utwory poświęcone walce o wolność, w tym m.in. "Zombie" grupy the Cranberries, zabrzmią w niezwykłej aranżacji Orkiestry Michała Grotta.

Tego wieczoru na festiwalowej scenie wystąpią: Muniek Staszczyk i Przyjaciele, Piotr Kupicha, Maciej Musiałowski, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, Grzegorz Hyży, Robert Janowski, Tina Karol, Sebastian Karpiel - Bułecka, Paweł Domagała, Skubas, Kev Fox, Julia Marcell i Zazule.

W niedzielę podczas festiwalu w Uniejowie odbędzie się koncert "Gwiazdy dla Czystej Polski". Na scenie wystąpią artyści znani z zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska.

Tego wieczoru zaśpiewają: Andrzej Piaseczny, Julia Wieniawa, Sebastian Karpiel-Bułecka, Doda, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak, Sebastian Riedel, Ania Rusowicz, Pectus, Konin Gospel Choir. Artystom towarzyszyć będzie Grott Orkiestra.

Transmisja Earth Festivalu 2022 od piątku do niedzieli, 19-21 sierpnia, od godziny 20:00, na antenie Polsatu. Wstęp na wszystkie trzy koncerty na terenie Term Uniejów oraz na teren ekomiasteczka jest bezpłatny.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy