Reklama

Reklama

Wierka Serdiuczka kupił auto Freddiego

Ukraiński piosenkarz Andrij Danyłko znany pod pseudonimem Wierka Serdiuczka stał się właścicielem wystawionego na aukcję srebrnego Rolls-Royce'a należącego w przeszłości do lidera brytyjskiej grupy Queen Freddiego Mercuryego. Ceny auta nie ujawniono.

Informację tę podała we wtorek ukazująca się na Ukrainie gazeta "Siegodnia", a następnie potwierdził ją sam Danyłko.

"Tak, to prawda, jednak nie myślałem, że wywoła to tak ogromne zainteresowanie" - powiedział gazecie.

"Siegodnia" pisze, że wyprodukowany w 1974 r. pojazd, którym jeździł Mercury, wystawiony został na aukcję w Anglii. Danyłko nie chciał ujawnić, ile za niego zapłacił.

Media brytyjskie piszą, że samochód sprzedano nieznanemu rosyjskiemu biznesmenowi za 74 tysiące funtów (ponad 366 tys. złotych).

Danyłko oświadczył, iż nabył Rolls-Royce'a Mercury'ego, gdyż jest wielkim fanem jego twórczości. Ukraiński artysta poinformował, że nie będzie jeździł tym samochodem ze względu na jego wyjątkowość.

Reklama

Wierka Serdiuczka to kreacja Danyłki, który występuje na scenie przebrany za kobietę. W 2007 r. zdobył drugie miejsce na festiwalu Eurowizji z utworem "Dancing Lasha Tumbai". Zobacz teledysk:

Sprawdź tekst "Dancing Lasha Tumbai" w serwisie Teksciory.pl!

O Daniłce w Polsce usłyszeliśmy dzięki Michałowi Wiśniewskiemu z Ich Troje. Obaj panowie w kobiecym przebraniu nagrali płytę "1, 2, 3... Próba mikrofonu" (2005) sygnowaną nazwą Renia Pączkowska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje