Reklama

Tajemniczy lekarz Jacksona

Lekarz, który był przy Michaelu Jacksonie podczas zatrzymania akcji serca artysty, ma zostać przesłuchany przez policję. Według doniesień, medyk został zatrudniony przez agencję organizująca koncerty "Jacko".

Doktor Conrad Murray, który poza Kalifornią prowadzi praktyki w Newadzie i Teksasie, był przy Jacksonie, gdy ten doznał zatrzymania akcji serca. Policja zadała lekarzowi kilka pytań w szpitalu UCLA Medical Center, a teraz ma zamiar przesłuchać Murray'a.

Reklama

"Murray był nam pomocny i nie widzę powodów, by miał nam tym razem nie pomóc. Jestem pewien, że dzięki niemu uda nam dotrzeć do prawdy" - powiedział Charlie Beck z policji Los Angeles.

Doktor Tohme Tohme, jeden z doradców Jacksona ujawnił, że Murray został zatrudniony przez firmę AEG Live, organizatora londyńskich koncertów piosenkarza. Murray miał zjawić się w Los Angeles dwa tygodnie przed śmiercią "Jacko". Inne media podają, że Murray zajmował się piosenkarzem od trzech lat.

"Nie znam szczegółów, ale AEG zapłaciła mu za opiekę nad Jacksonem. Murray miał również wyruszyć z nim do Londynu" - powiedział Tohme.

Doradca Jacksona zdradził również, że Murray w zeszłym roku leczył artystę podczas jego pobytu w Las Vegas w Newadzie, gdy ten był przeziębiony. To właśnie sam Jackson miał wybrać Murray'a jako swojego osobistego lekarza.

"Jako firma wolelibyśmy nie zatrudniać lekarza opiekującego się Jacksonem na pełen etat. Wszystko ze względu na koszta. Jednak Jackson nalegał na zatrudnienie Murray'a" - szef AEG, Randy Phillips, potwierdził słowa Tohme.

"Usłyszałem do Jacksona: To całe przedsięwzięcie kręci się dzięki mnie, więc muszę mieć kogoś, kto dobrze naoliwi tą maszynę. Poza tym nie dyskutuje się z Królem popu" - relacjonuje Phillips.

Jeszcze w sobotę (27 czerwca) policja poszukiwała Murray'a, który zniknął. Funkcjonariusze skonfiskowali należący do lekarza samochód, który zaparkowany był na terenie posiadłości Jacksona w Holmby Hills.

Murray to tajemnicza i kontrowersyjna postać. Lekarz miał poważne problemy finansowe po tym, jak został dosłownie zasypany wyrokami zasądzającymi zwrot pieniędzy. W sumie Murray winny jest różnym firmom i instytucjom blisko milion dolarów.

Medyk specjalizuje się w chorobach układu krążenia i ma licencję na wykonywanie zawodu w Kalifornii, Newadzie i Teksasie.

Mieszkający w Las Vegas Murray zniknął. Wart miliony dolarów dom lekarza jest zamknięty, podobnie jak jego gabinet w Mieście Hazardu. Jeden z reporterów, który starał się dostać na teren rezydencji lekarza, został zatrzymany przez dwóch uzbrojonych ochroniarzy.

Michael Jackson nie żyje - zobacz raport specjalny.

Posłuchaj piosenek Michaela Jacksona w Mieście Muzyki.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michael Jackson | Jacko | Akcji | Doktor | tajemnicza | lekarz | Murray

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje