Reklama

Rekord wszech czasów

Na brytyjskiej liście sprzedaży singli już po raz siódmy panuje Leona Lewis z hitem "Bleeding Love". Tym samym to do niej należy rekord najdłuższego pobytu na 1. miejscu wśród brytyjskich wokalistek w historii listy.

Na 2. utknął singel "Heartbroken" projektu T2 i Jodie Ayshy, a na 3. "Call The Shots" girlsbandu Girls Aloud.

Reklama

Pozycjami 4. i 5. zamieniają się awansujący "Apologize" Timbalanda i One Republic oraz spadający "Rule The World" Take That.

Miejscami 6. i 7. zamieniają się awansujący "No One" Alicii Keys oraz spadający ""Valerie" Marka Ronsona i Amy Winehouse.

Zbliżający się okres świąteczny spowodował gwałtowny wzrost sprzedaży największych światecznych hitów wszech czasów. Jeden z nich, "All I Want For Christmas" Mariah Carey z 1994 roku, przedostał się nawet do "Top 10", po skoku z 23. na 8.

Spadek z 8. na 9. odnotowuje "Breathless" Shayne'a Warda.

Tymczasem po skoku z 14. na 10. do pierwszej dziesiątki awansował w końcu amerykański bestseller "Crank Dat (Soulja Boy)" rapera Soulja Boya.

Najlepiej sprzedawana płyta to ponownie "Spirit" Leony Lewis. Z 3. na 2. przesuwa się "Back Home" boysbandu Westlife, a z 2. na 3. "Breathless" Shayne'a Warda.

Najpopularniejsze premiery tygodnia na obu listach należą do niemieckiej gwiazdy sceny dance, Cascady. Jej singel "What Hurts The Most" wchodzi na miejsce 16. listy singlowej, a album "Perfect Day" na miejsce 12. listy płytowej.

dotmusic

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lewis | rekord

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje