Reklama

Polska lista: Piotr Rogucki na szczycie

Na polskiej liście najlepiej sprzedających się płyt nie widać jeszcze wakacyjnego zastoju. W pierwszej dziesiątce znalazły się aż trzy nowości.

Na pierwszym miejscu zadebiutował Piotr Rogucki z przekrojowym wydawnictwem zatytułowanym "95-2003". To zbiór dawnych dzieł wokalisty Comy nagranych w nowoczesnej stylistyce rockowej i neofolkowej.

Reklama

Utwory takie jak "Ulotność", "Legenda o próżności", "Wrony" czy "Piosenka pisana nocą" do tej pory nie zostały zarejestrowane studyjnie i nie znalazły miejsca na żadnym oficjalnym wydawnictwie.

W tytułowych latach 1995-2003 Rogucki poszukiwał swojego miejsca na scenie występując z gitarą na licznych festiwalach piosenki autorskiej, poezji śpiewanej itp. z czasem osiągając sukcesy; Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Festiwal FAMA w Świnoujściu, Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu to tylko niektóre z wydarzeń, w których z powodzeniem uczestniczył.

Posłuchaj singlowej "Piosenki pisanej nocą":


Sprawdź tekst "Piosenki pisanej nocą" w serwisie Teksciory.pl!

Piotr Rogucki ze szczytu na 2. miejsce zepchnął Artura Andrusa i jego płytę "Myśliwiecka".

Oczko niżej mamy kolejną nowość - koncertowe wydawnictwo grupy Sade "Bring Me Home - Live 2011".

W czołówce od kilku tygodni dobrze radzą sobie Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing ("Psychocountry" z 2. na 4.), raper Kali ("Gdy zgaśnie słońce", z 8. na 5.) i czadowa Luxtorpeda z drugim albumem "Robaki" (z 4. na 6.).

Na 9. miejscu debiutuje "Clockwork Angels" rockowych weteranów z kanadyjskiej grupy Rush.

Jeśli chodzi o nowości to nie koniec - na liście po raz pierwszy pojawili się także wokalistka Amy Macdonald ("Life In A Beautiful Light", 11. - czytaj recenzję), składanka "Lato 2012" (15.), jazzowy gitarzysta Pat Metheny ("Unity Band", 22.), hiphopowcy Parzel & Siwers ("Coś się kończy, coś się zaczyna", 31.) i składanka "Cygan - Czas nas uczy pogody" (39.).

W zestawieniu warto odnotować - po udanym występie na Orange Warsaw Festival - powrót płyt grupy Linkin Park: "Minutes To Midnight" (16.), "Meteora" (46.) i "Road To Revolution" (47.).

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | OLIS | Piotr Rogucki | Artur Andrus | Sade

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje