Reklama

Piotr Rubik: Szczęście jest w zasięgu ręki

Tylko na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk "Strażnik raju", który zapowiada płytę "Opisanie świata" Piotra Rubika. W klipie pojawia się m.in. żona kompozytora Agata Rubik jako ognista brunetka!

W teledysku nakręconym przez Piotra Piesiaka pojawili się sam kompozytor, solista Grzegorz Wilk oraz... Agata Rubik, która zaskoczyła wszystkich zupełnie nową stylizacją.

Reklama

Pomysłodawcą i producentem teledysku jest firma Film Skafander, która współtworzyła m.in. spoty reklamowe TVN (Srebro w kategorii "The Most Outstanding Promo of the Year" na Promax/BDA w Lizbonie - zwana telewizyjnym Oscarem).

Po raz pierwszy w teledysku Piotra Rubika zostały zastosowane najnowocześniejsze zdobycze współczesnej techniki. Zrobiono zdjęcia na green boxie, które następnie trafiły w ręce grafików komputerowych.

"Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego teledysku. Pomysł i realizacja świetnie oddają klimat naszej nowej płyty, która różni się od tego, co robiłem do tej pory" - mówi Piotr Rubik. "Choć nie będzie to zwrot o 180 stopni" - dodaje.

Niedawno sam Piotr Rubik zapowiadał w rozmowie z INTERIA.PL, że płyta "Opisanie świata" (premiera 8 listopada) będzie opowiadać o różnych obliczach miłości, a punktem wyjścia do tekstów autorstwa Zbigniewa Książka była książka słynnego podróżnika Marco Polo "Opisanie świata".

Ten słynny Wenecjanin zainspirował ich tym, że po latach podróży odkrył, że wszystko co dla niego najważniejsze znajduje się w jego rodzinnym mieście. Po powrocie z Państwa Środka nigdy już nie opuścił Wenecji.

"My często również szukamy szczęścia gdzieś daleko, nie zauważając, że najczęściej jest ono w zasięgu naszej ręki. To dom, rodzina i przyjaciele" - mówi Piotr Rubik.

Zobacz klip Piotra Rubika do piosenki "Strażnik raju":


Na płycie znajdzie się 19 utworów, w których pojawią się brzmienia dotychczas niesłyszane u Rubika. Znajdziemy tam bowiem elementy muzyki rockowej, nowe instrumenty, jak gitara akustyczna, elektryczna, basowa czy perkusja.

- Będzie troszeczkę ostrzej, nowocześnie i mam nadzieję ciekawie - zapowiada kompozytor, który dodaje, że można spodziewać się "jeszcze więcej szaleństwa".

Premierowy koncert promujący album odbędzie się 13 grudnia w Sali Kongresowej w Warszawie.

Teksty do wszystkich piosenek, które pojawia się na płycie, napisał wspomniany powyżej Zbigniew Książek. To z nim kompozytor stworzył swoje największe przeboje, m.in. "Niech mówią, że to nie jest miłość" oraz "Psalm dla Ciebie". Jedna z piosenek na płycie została zadedykowana córce Rubika, Helence. Jej tytuł to po prostu "Piosenka dla Helenki".

Duet Rubik-Książek odpowiedzialny jest za przebojowy cykl oratoriów: "Świętokrzyska Golgota", "Tu es Petrus" i "Psałterz Wrześniowy".

Zobacz teledyski Piotra Rubika na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wolf | Piotr Rubik | teledyski | płyta | Agata Rubik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje