Reklama

Reklama

Perfume: Girlsband z Japonii podbija Europę

Od ponad dziesięciu lat Perfume jest najbardziej popularnym girlsbandem w Japonii. Teraz elektropopowy zespół, składający się z trzech młodych dziewczyn, rusza na podbój Europy. Ambicje są wielkie.

Aa-CHAN (Abaka Nishiwaki), KASHIYUKA (Yuka Kashino) i NOCCHi (Ayano Omoto) spotkały się w 2000 roku i postawiły założyć grupę muzyczną. W 2003 roku postanowiły przenieść się z Hiroszimy do Tokio i tam zrobiły karierę, o której nawet nie marzyły. Bardzo szybko znalazł się producent, który zainteresował się ich piosenkami i zaczęły wydawać płyty oraz grać koncerty.

Teraz Perfume ze swoim nowym albumem "Level 3" są na szczycie japońskiej Albumcharts. Po raz piąty znalazły się na pierwszym miejscu popularnej listy. Po raz ostatni taki sukces odniósł w Kraju Kwitnącej Wiśnie girlsband 20 lat temu. Teraz czas na podbicie całego świata. Dziewczyny zaczynają od Europy.

Reklama

Sukces bardzo szybko odniosły także w Tajwanie, Hongkongu, Korei i Singapurze. Trasa koncertowa po Azji okazała się bardzo udana. W Europie jest trudniej. Po raz pierwszy pojawiły się na Starym Kontynencie w lipcu tego roku. Zagrały w Kolonii, Londynie i Paryżu.

Początkowo na koncerty nie przyszły tłumy. Z każdym jednak występem było coraz lepiej. Teraz ich płyta "Level 3" ma być dostępna także na rynkach europejskich, a w przyszłym roku planują kolejne koncerty. Mówi się o nich, że są najbardziej gorącą grupą muzyczną z Azji.

Na Facebooku trio ma ponad 160 tysięcy fanów.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: girlsband | Japonia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy