Reklama

Orły czy barany? Kibice zawsze wierni

Wyjazdowy mecz z Mołdawią (7 czerwca) może całkiem pogrzebać szanse Polski na udział w piłkarskich mistrzostwach świata w Brazylii w 2014 roku. Zespół Sponti Nova po raz trzeci zdecydował się wesprzeć kadrę swoją piosenką.

Utwór "Brasil-Korbamia" jest kontynuacją pieśni "Orły czy Barany" i kolejnej piosenki zrealizowanej na Euro 2012.

Reklama

"To wyraz wiary i nadziei kibiców w sukces naszej narodowej kadry. Z humorem opisuje blaski i cienie, plusy i minusy polskiej piłki nożnej i towarzyszącej jej atmosfery, z przymrużonym okiem oceniając rzeczywistość przedstawioną w zrealizowanych teledyskach 'Orły czy Barany cz. 1' i 'Orły czy Barany cz. 2' po przegranym meczu z Czechami" - czytamy w informacji od zespołu.

Pierwsza część brała udział w konkursie na piosenkę-hymn Euro 2012, ale okazało się, że honorowym przewodniczącym jury był sam bohater piosenki "Orły czy Barany" - ówczesny trener reprezentacji Franciszek Smuda, niekoniecznie przedstawiony w różowym świetle. Nic więc dziwnego, że utwór nie zyskał akceptacji.

Grupa Sponti Nova stoi za pomysłem płyty "Koko Killer" na której oprócz obu części piosenki "Orły czy Barany" znalazło się także kilka innych kawałków oddających atmosferę tamtego lata.

W czerwcu zespół przymierza się do realizacji teledysku do "Brasil-Korbamia", lecz jego kształt, scenariusz i forma zależeć będą od formy "naszych orłów".

Sprawdź tekst "Brasil-Korbamia" w serwisie Teksciory.pl!

Posłuchaj utworów Sponti Nova w serwisie Muzzo.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sponti Nova | piosenka | reprezentacja Polski | kibice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje