Reklama

Najbardziej znane piosenki z polskich seriali

Znasz je, mimo iż nie miałeś okazji posłuchać ich na żadnej liście przebojów. Rozpoznajesz je po kilku sekundach i dokładnie wiesz, skąd pochodzą. Co to za utwory? Hity z polskich seriali.

Krzysztof Krawczyk - "Na Wspólnej"

Reklama

Za muzykę w serialu TVN-u odpowiedzialne były dwie osoby. W latach 2003-2008 był to Krzesimir Dębski, natomiast od 2008 roku za oprawę muzyczną odpowiada Grzegorz Daroń. Oczywiście najbardziej rozpoznawalnym motywem muzycznym jest utwór "Na Wspólnej" stworzony przez Krzysztofa Krawczyka, który z aktorami serialu spotkał się po raz pierwszy dopiero z okazji 10-lecia produkcji. Utwór stał się tak popularny, że trafił na specjalną składankę artysty "Pół wieku człowieku", która podsumowywała jego dotychczasową karierę.

Posłuchaj utworu "Na Wspólnej":


Wojciech Gąsowski i Beata Kozidrak - "M jak Miłość"

Za muzykę w serialu odpowiada duet Sebastian Krajewski-Bartosz Chajdecki (twórca soundtracku do filmu "Bogowie"). Emitowany od 15 lat serial może pochwalić się dwoma utworami. Do 2011 czołówkę otwierał Wojciech Gąsowski z kompozycją "M jak Miłość", natomiast po 844 odcinkach nowym utworem została kompozycja Beaty Kozidrak "Nie pytaj o miłość" z 2009 roku.


Ryszard Rynkowski - "Klan"

Przez lata głównym odpowiedzialnym za muzykę w "Klanie" był Marcin Bychawski (zmarł w 2010 roku). Natomiast utwór "Życie jest nowelą" stworzyło trio Ryszard Rynkowski - Krzesimir Dębski (muzyka) - Jacek Cygan (tekst).


Stachursky - "Samo życie"

Trwający ponad osiem lat serial zapowiadany był przez utwór Stachurskiego "Samo życie". Premiera serialu idealnie zgrała się z premierą nowego albumu wokalisty "Finał". Polsatowska produkcja wystartowała w lutym 2002 roku. Singel "Samo życie" pojawił się natomiast na rynku w marcu tego samego roku (płyta natomiast wydana została w kwietniu).


Andrzej Piaseczny - "Złotpolscy"

Równie dobrze zgrała się premiera debiutanckiej solowej płyty Andrzeja Piasecznego (album "Piasek") z wejściem na ekrany telewizorów serialu "Złotopolscy", w którym wokalista grał Kacpra Złotpolskiego vel Górniaka. Serial wystartował w styczniu 1998 roku, a już w marcu na półkach sklepowych pojawił się album Piaska.


Anna Jurksztowicz - "Na dobre i na złe" + "Matki, żony i kochanki"

Muzykę do obu wymienionych seriali współtworzył wspominany wyżej Krzesimir Dębski, a do współpracy zaprosił on swoją żonę Annę Jurksztowicz. Zresztą wokalistka ma na swoim koncie także piosenki do serialu "Ranczo" oraz filmów "Kingsajz" i "W pustyni i w puszczy".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje