Reklama

"Must Be The Music": Dlaczego zrezygnowali?

Na profilu grupy Friends In China na Facebooku możemy znaleźć informację o tym, że trio zrezygnowało z udziału w półfinale programu "Must Be The Music. Tylko muzyka".

Formację tworzą bracia Mattia (wokal, gitara) i Elie (perkusja) Rosinski, którzy urodzili się w Tuluzie (Francja). Ich rodzice pochodzą z Sopotu. Skład tria uzupełnia basista, który jest "Anglicem", jak określił go Mattia.

Reklama

Po uzyskaniu dyplomu z literatury w Bordeaux Elie postanowił przeprowadzić się do Anglii, aby rozpocząć studia w prestiżowej Academy of Contemporary Music (Akademii Muzyki Współczesnej). W ślady swojego starszego brata poszedł Mattia, który zrezygnował z liceum, chcąc poświęcić się muzyce. W Wielkiej Brytanii studiują już od ponad dwóch lat, w tym czasie stworzyli projekt Friends In China, zagrali już wiele koncertów. Ich akustyczny występ wybrało jury konkursu "Black Xs livesound" i zaprosili ich do występu przed zespołem Two Door Cinema Club. Muzycy inspirują się twórczością Arctic Monkeys i The Cure.

Na castingu w show Polsatu chorego Elie Rosinskiego zastąpił na perkusji zaprzyjaźniony Polak. W programie zespół wykonał własną kompozycję "Island", co przyniosło cztery razy "tak" od jurorów. Grupa pracuje właśnie nad swoją debiutancką płytą "Endless Summer".

"Ty jesteś cudny chłopiec" - mówiła do Mattiego Kora. Charyzmę lidera chwalił też Adam Sztaba.

Zespół wydawał się mocnym kandydatem do półfinału, dlatego niespodzianką była jego nieobecność wśród 32 wykonawców zaproszonych do dalszego etapu. Tymczasem z informacji na profilu Friends In China wynika, że trio zakwalifikowało się, lecz zrezygnowało z dalszego występu.

"Ze względu na obowiązki wobec szkoły i pracy z żalem musimy zrezygnować z występu w półfinale programu 'Must Be The Music. Tylko muzyka'. Bardzo dużym utrudnieniem jest również odległość pomiędzy naszym miejscem zamieszkania - Londynem a Warszawą. Mamy nadzieję, że zespół, który wejdzie na nasze miejsce do półfinałowej '32' będzie naszym godnym następcą. Dziękujemy wam bardzo za niesamowite wsparcie, którym obdarzyliście nas po emisji pierwszego odcinka trzeciej edycji programu. Jesteście naprawdę cudowni" - czytamy na profilu zespołu na Facebooku.

Zobacz występ Friends In China w "Must Be The Music. Tylko muzyka":


Czytaj także:

"Must Be The Music": Trudne decyzje

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Trio | China | muzyka. | Must be the Music | półfinał | rezygnacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje