Michał Szpak debiutuje

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Po zakończeniu występów w "Tańcu z gwiazdami" Michał Szpak, finalista programu "X Factor", zajął się promowaniem swojej muzyki. Na 13 grudnia wyznaczono datę premiery debiutanckiego mini albumu "XI".

Michał Szpak na okładce debiutanckiej EP-ki
Michał Szpak na okładce debiutanckiej EP-ki.

Kosmiczna kreacja Michała Szpaka

Michał Szpak, zdobywca 2. miejsca w programie "X Factor", wystąpił w rodzinnym Jaśle w iście kosmicznej stylizacji.

Agencja FORUM
Agencja FORUM
Agencja FORUM
Agencja FORUM
Agencja FORUM
Agencja FORUM

Na płycie znajdzie się pięć premierowych utworów wyprodukowanych przez Łukasza Targosza, Michała Grymuzę oraz Jacka Tarkowskiego.

EP-ka stanowi tylko wstęp do muzycznej przygody Michała Szpaka. W 2012 roku ma się ukazać pełnometrażowa płyta młodego wokalisty.

- Moim największym marzeniem jest to, by osiągnąć w Polsce status gwiazdy. Jeżeli uda mi się to osiągnąć tutaj, później chciałbym bardzo zaistnieć na świecie, co jest bardzo trudne, ale nie jest niemożliwe - mówił INTERIA.PL jeszcze przed finałem "X Factor", w którym ostatecznie zajął 2. miejsce (przegrał z Gienkiem Loską).

Pochodzący z Jasła Szpak od dziecka nasiąkał poezją, malarstwem i przede wszystkim muzyką. Śpiewał non stop na podwórku i w domu. Pierwszy raz na prawdziwej scenie stanął w wieku dziewięciu lat. W Jasielskim Domu Kultury otrzymał nagrodę w Konkursie Młodych Talentów. A to był tylko początek, bo od tego momentu zaczął występować w większości przedstawień wystawianych przez szkołę.

W I klasie liceum poznał Kamila Czaplę, założyciela zespołu Whiplash. Już dwa tygodnie później wystąpił z zespołem po raz pierwszy na ogólnopolskiej imprezie w Krośnie.

Cover zespołu Wilki "Cień w dolinie mgieł" w wykonaniu Whiplash wysłany na nasz konkurs "Wyśpiewaj Wilki" (2009) dostał wyróżnienie od Roberta Gawlińskiego.

- Wokalista barwą przypomina mi młodego Kukiza, a mentalem Violettę Villas i tak jak ona nadużywa koloratury, jednak jest jedną z niewielu charyzmatycznych postaci, które pojawiły się w tym konkursie - komentował wówczas dla nas Robert Gawliński, mówiąc o Michale Szpaku.

W "X Factor" otrzymał specjalną nagrodę - zaproszenie na Orange Warsaw Festival. Wystąpił tam przed m.in. Skunk Anansie i Mobym, śpiewając utwory z repertuaru Red Hot Chili Peppers, Guns N'Roses i Lenny'ego Kravitza.

Oto szczegóły EP-ki "XI":

1. "Pretty Baby"
2. "Rewolucja"
3. "Po niebo"
4. "Muszę biec"
5. "Sensualny".

Przejdź na