Reklama

Michael Jackson i Sting wprowadzeni do Kompozytorskiego Salonu Sławy

Michael Jackson, Sting, Barry Manilow, Randy Newman, Valerie Simpson i Nickolas Ashford - to nazwiska gwiazd, które zostały w tym roku wpisane do Kompozytorskiego Salonu Sławy (Songwriters Hall Of Fame). Oficjalna ceremonia wręczenia wyróżnień odbyła się 13 czerwca w Nowym Jorku.

Salon został stworzony w 1969 roku przez Narodową Akademię Muzyki Popularnej w celu uhonorowania artystów i ich dokonań w dziedzinie szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej. Według jego złożycieli, jest czymś naturalnym, że oddaje się cześć kompozytorom i autorom utworów, które są słuchane przez kolejne pokolenia i które na lata pozostają w naszej pamięci.

Reklama

Jak dotąd w Kompozytorskim Salonie Sławy znalazło się nieco ponad 300 muzyków, w tym m.in. Stevie Wonder, Keith Richards i Irving Berlin.

Oficjalne wprowadzenie Michaela Jacksona, Stinga i pozostałych tegorocznych laureatów odbędzie się w czerwcu, podczas specjalnej ceremonii w Nowym Jorku.

Aby mieć szansę na znalezienie się w Kompozytorskim Salonie Sławy trzeba być profesjonalnym kompozytorem przez co najmniej 20 lat i wykazać się sporym katalogiem przebojów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michael | Sting | Michael Jackson | Gordon Sumner | Barry Manilow | sławy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje