Reklama

Magia trwa globalnie

W okresie od 8 do 14 października br. Bruce Springsteen ponownie królował na światowym rynku muzycznym, sprzedając najwięcej płyt. Jego aktualny album "Magic" zakupiło kolejne 279 tys. fanów, dzięki czemu drugi tydzień z rzędu panuje on na 1. miejscu ogólnoświatowej listy bestsellerów płytowych.

Na pozycji 2. debiutuje płyta "Rock'n'Roll Jesus" rockowego wokalisty Kid Rocka, którą w samej Ameryce Pn. kupiło 178 tys. osób. To pierwszy od czterech lat premierowy materiał tego artysty.

Reklama

Na podium wciąż utrzymuje się ścieżka dźwiękowa do filmu "High School Musical 2", która przesuwa się z miejsca 2. na 3., z nakładem 174 tys. sztuk.

O jedną pozycję spadają także "All The Lost Souls" Jamesa Blunta (156 tys.) na 4. - sprzedany już w ilości ponad miliona egzemplarzy oraz "Echoes, Silence, Patience & Grace " grupy Foo Fighters (130 tys.) na 5.

Awans z 8. na 6. odnotowuje Kanye West z "Graduation" (122 tys.).

7.lokatę zajmuje nowość z rynku japońskiego, "Sazanami CD" rockowej formacji Spitz, która rozeszła się tam w ilości 116 tys. egzemplarzy.

Na pozycję 8. wchodzi dwupłytowy zestaw największych przebojów legendy rocka, Erica Claptona, "Complete Clapton". W pierwszym tygodniu sprzedaży już 109 tys. fanów miało go na własność.

Z 6. na 9. spada album "Still Feels Good" grupy Rascal Flatts (101 tys.).

Prawie tyle samo osób, bo również ponad 101 tys., zakupiło płytę "Brave" Jennifer Lopez, która debiutuje na miejscu 10. To już drugi w tym roku album tej latynoskiej gwiazdy pop.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: magia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje