Reklama

Magda Tul: Eurowizyjna silna kobieta

Znana z programu "Jaka to melodia", występująca niegdyś w Studio Buffo i Teatrze Muzycznym Roma Magda Tul została kolejną reprezentantką Polski na konkurs Eurowizji. - Optymizm i radość z tego, co robię - to zdaniem 30-letniej wokalistki jej największe atuty.

- Uważam, że reprezentowanie Polski jest bardzo dużym zaszczytem. Myślałam o tym od kilku lat, śledziłam naszych reprezentantów. Na pewno należy tu wspomnieć Edytę Górniak, która postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Jest to dobra okazja, by się rozwijać i iść w górę - powiedziała Magda Tul INTERIA.PL tuż po ogłoszeniu wyników Krajowych Eliminacji do Eurowizji 2011.

Reklama

Decyzją telewidzów (dostała ponad 44 proc. głosów) pochodząca z Gdańska wokalistka zaśpiewa w niemieckim Dusseldorfie 10 maja w pierwszym półfinale tegorocznego konkursu.

Świadoma decyzja

- Zaraziłam się muzyką poprzez bywanie na próbach, pomyślałam, żeby spróbować swoich sił. Początki były ciężkie, ale szybko doszłam do wniosku, że to jest to, co kocham - opowiada nam Magda, która pierwsze muzyczne kroki stawiała jako nastolatka w rodzinnym Gdańsku.

Pierwszą opiekunką wokalistki była Grażyna Łobaszewska, z którą pracowała w jej Studiu Piosenki. Równolegle poznawała tajniki sceny teatralnej (praktyki w Teatrze Miejskim w Gdyni).

W 2000 roku 20-letnia Magda wyjechała do Warszawy, gdzie rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym Studio Buffo u Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. Tam zagrała w słynnym musicalu "Metro", występowała również w przedstawieniach muzycznych "Ukochany kraj" czy "Niedziela na Głównym".

Kolejnym przystankiem w stolicy był Teatr Muzyczny Roma, gdzie śpiewała w musicalach "Miss Sajgon", "Grease", "Koty" i "Akademia Pana Kleksa". Niemal równocześnie nawiązała współpracę z TVP, gdzie zaczęła występować jako wokalistka w popularnym programie "Jaka to melodia". Jej głos możemy też znać z piosenek z seriali i filmów animowanych, takich jak m.in. "Truskawkowe ciastko", "Karmelowy obóz", "Scooby Doo i Król Goblinów" i "Disco robaczki".

Drugie podejście

Udział Magdy w Krajowych Eliminacjach nie jest jej eurowizyjnym debiutem. W 2004 roku pod szyldem Lady Tullo zgłosiła piosenkę "Full Of Life", która ostatecznie w głosowaniu widzów zajęła 9. miejsce. Sygnowany własnym nazwiskiem utwór "Jestem" miał więcej szczęścia.

- Chciałam napisać piosenkę o silnej kobiecie, o stanie emocjonalnym, w którym byłam. Czuję, że to jest dobry moment w moim życiu, zawodowym i prywatnym - komentowała na gorąco Magda Tul.

Zobacz występ Magdy Tul z piosenką "Jestem" w Krajowych Eliminacjach do Eurowizji 2011:

Wokalistka ma także na koncie występy na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (Konkurs Premier w 2005 roku), Sopot TOPtrendy 2005 czy Universtalent 2005 w Pradze (dwie główne nagrody: The Best Singer i The Best Song - za "Full OF Life"). Jednak dla większości słuchaczy do tej pory była panią z programu "Jaka to melodia". Czy udział w Eurowizji to zmieni?

Na razie Magda Tul nie chce wybiegać tak daleko w przyszłość.

- Plany są takie, żeby nagrywać nowe piosenki. Mam nadzieje, że uda mi się to wszystko złożyć w jedną, spójną całość i powstanie płyta. Jedną mam na koncie [anglojęzyczna "V.O.H. - The Victory Of Heart"], więc szczególnie się nie spieszyłam, bo jeszcze większość ludzi nie zdążyła się z nią zapoznać. Będę próbowała ją też przedstawić słuchaczom - jest troszeczkę inna, ale zawsze ktoś może coś znaleźć dla siebie - dodaje na koniec Magda Tul.


Posłuchaj piosenek Magdy Tul w serwisie Muzzo.pl!

Czytaj także:

Eurowizja 2011: Znamy polskiego reprezentanta!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Tul | tulić | Jaka to melodia | eurowizja | tul | tul

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje