Reklama

Led Zeppelin na 1. miejscu polskiej listy bestsellerów płytowych

Koncertowe wydawnictwo "Celebration Day" słynnej rockowej grupy Led Zeppelin to najlepiej sprzedająca się płyta w Polsce.

"Celebration Day" stanowi zapis ostatniego koncertu Led Zeppelin z grudnia 2007 roku, który odbył się w O2 Arena w Londynie.

Reklama

Koncert zapisał się w historii muzyki jako najbardziej pożądany pojedynczy występ: aż 20 milionów fanów złożyło zamówienia na bilety. Ostatecznie niespełna 20 tysięcy wejściówek w cenie 125 funtów rozlosowano wśród chętnych.

Na płycie "Celebration Day" znalazło się 16 utworów wykonanych w Londynie, w tym takie klasyki hard rocka, jak m.in. "Stairway To Heaven", "Whole Lotta Love", "Rock And Roll", "Dazed And Confused" i wykonane po raz pierwszy na żywo "Ramble On" oraz "For Your Life".

"Zapomnijcie o mrzonkach o powrocie Led Zeppelin na scenę, cieszcie się tym, że starszym panom chciało się zagrać choć jeden koncert" - czytaj więcej na temat tego wydawnictwa.

Na 2. miejscu polskiej listy znalazła się sprzedawana po promocyjnej cenie płyta Moniki Brodki "Granda", a podium zamyka Donatan z projektem "Równonoc: Słowiańska dusza".

Druga, po "Celebration Day", najwyżej notowana w tym tygodniu nowość to "Unapologetic" Rihanny na miejscu 4. (czytaj naszą recenzję).

Na 7. miejscu znalazł się album "Zeus nie żyje" rapera i producenta Zeusa. 11. pozycja to koncertowa płyta Coldplay - "Live 2012". Kolejna nowość figuruje na miejscu 18. To raper Medium z longplayem "Graal". Miejsce 26. przypadło z kolei grupie Loka i płycie "Prawdziwe powietrze".

Zobacz pierwszą dwudziestkę zestawienia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: OLIS | sprzedaż płyt | Polska | Led Zeppelin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama