Reklama

Eurowizja: Radio nie chce grać

Boysband Blue, który utworem "I Can" reprezentuje Wielką Brytanię w Konkursie Piosenki Eurowizja, został zignorowany przez angielskie rozgłośnie radiowe.

Wokaliści zespołu Blue żalą się w mediach, że grupa nie otrzymała wystarczającego wsparcia ze strony brytyjskich mediów. Znamienne jest to, że rozgłośnia radiowa BBC Radio 2, która jest medialnym patronem Eurowizji na Wyspach, nie promuje "I Can" na swoich falach!

Reklama

Jak donosi serwis My Radio, który zajmuje się monitoringiem rozgłośni w Wielkiej Brytanii, w ciągu ostatniego miesiąca utwór "I Can" Blue został zaprezentowany na we wszystkich stacjach w Anglii jedynie 22-krotnie.

"Staramy się wygrać ten Konkurs dla naszego kraju, a nasz kraj w ogóle nas nie wspiera" - Simon Webb, jeden z członków Blue, skarży się na łamach gazety " Daily Mirror".

Co na to przedstawiciele BBC?

"Eurowizyjna piosenka Blue miała premierę w jednym z naszych programów i była prezentowana w czasie, który uważaliśmy za odpowiedni. Obecnie rzeczywiście nie znalazła się na playliście, ale być może z czasem to się zmieni" - stwierdził rzecznik prasowy rozgłośni.

Dodajmy, że tego czasu nie pozostało już wiele. Konkurs Piosenki Eurowizja odbędzie się w Dusseldorfie już w połowie maja.

Zobacz klip Blue do "I Can":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Konkurs Piosenki Eurowizji | piosenki | Blue | radio | Nie | eurowizja | Eurowizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje