Reklama

Doda czy Video?

Po rozpadzie grupy Virgin Doda odniosła sukces solową płytą "Diamond Bitch". W jej ślady idzie nowa grupa Video, na czele której stoi Tomasz Lubert, gitarzysta i główny twórca przebojów Virgin.

Lubert założył Video wraz z muzykami znanymi wcześniej z prześmiewczej grupy Superpuder (piłkarski przebój "Rasiak Song").

Reklama

- Wojtek się szybciej ubiera i myje... - tak Tom-X (czyli Tomek Lubert) odpowiedział na pytanie dlaczego Zee Zee Woo (czyli wokalista Wojtek Łuszczykiewicz) jest lepszym współpracownikiem od Dody.

Lubert i Doda, do niedawna jeszcze razem działający w Virgin, nie szczędzą sobie wzajemnych uszczypliwości. Pierwszą piosenką Video była "Diamond Beach", tytułem nawiązująca do solowego debiutu Dody, "Diamond Bitch".

Wokalistka nie pozostała dłużna:

"Mój kompozytor, Tomek Lubert, założyciel zespołu Virgin, wsadził mi nóż w plecy, nie zwracając uwagi na to, że pociągnęłam ten zespół do przodu" - komentowała w rozmowie z magazynem "Sukces".

Jej menedżerka podkreślała, że tytuł piosenki Video jest "prowokacją", "nieudolną próbą podłączenia się pod sukces Dody" i "żenującą promocją siebie".

Jednemu nie sposób zaprzeczyć, płyta "Diamond Bitch" okazała się sukcesem, a singlowy utwór "Katharsis" stał się przebojem. Jednak kolejna piosenka "To jest to" już nie cieszy się tak wielkim powodzeniem. Niewykluczone, że będzie się o niej pamiętać jako o tej, której Doda zaśpiewała dla premiera Donalda Tuska (stało się tak w programie "Teraz my").

Grupa Video dopiero pracuje nad swoim debiutem. "Video Gra" ma się ukazać w pierwszy dzień wiosny 2008 roku. Wszystkie utwory rejestrowane są w dwóch wersjach: polskiej i anglojęzycznej. Singlowy utwór "Bella" ma bowiem ukazać się w USA na jednej ze składanek z muzyką alternatywną.

"Katharsis" Dody czy "Bella" Video? Czy żadna z nich nie nadaje się do słuchania? A może tylko Virgin to było to? Czekamy na Wasze opinie i komentarze! Zapraszamy do głosowania w naszej ankiecie!

Zobacz teledyski Dody, VideoVirgin na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Doda | dodaj | muzyka | Tomasz Lubert | virgin | video

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje