Reklama

Reklama

"Billboard":Taylor Swift obroniła pozycję lidera

Amerykańska wokalistka już trzeci tydzień okupuje pierwsze miejsce zestawienia najlepiej sprzedających się płyt "Billboardu".

W kolejnym tygodniu Taylor Swift sprzedała w Stanach 312 tysięcy egzemplarzy płyty "1989", co pozwoliło jej utrzymać swoją pozycję.

Zaraz za artystką plasują się dwa legendarne zespoły. Na drugim miejscu znalazła się formacja Foo Fighters z płytą "Sonic Highways" (190 tys. sprzedanych egzemplarzy), natomiast na trzecim wylądował nowy album Pink Floyd "The Endless River" (170 tys. egzemplarzy).

"Jeśli ktoś chce wiedzieć, jak robi się muzykę popularną najwyższej próby, jednocześnie nie zasysając tyłem mułu z dna rzeki i nie tracąc z oczu rudymentów aspektu artystycznego, po prostu musi tego posłuchać. Ameryki nikt tu nie odkrywa. Ale tak obrabiać dobrze znany przydomowy ogródek to też wielka klasa" - czytaj całą recenzję "1989".

Reklama

Lista najpopularniejszych singli również została zdominowana przez Taylor Swift. Na pierwszym miejscu znalazł się utwór "Blank Space", natomiast na trzecim "Shake If Off". Oba przeboje wokalistki przedzieliła Meghan Trainor z numerem "All About That Bass", który trafił na miejsce drugie.

Sprawdź tekst do "Blank Space" w serwisie Tekściory.pl

Billboard
Dowiedz się więcej na temat: Taylor Swift | sprzedaż płyt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy