#176 Pełnia Bluesa: Lucky Troubles debiutują. Ich moc to akustyczne brzmienia

Ich motto to "acoustic power". Nazywają się Lucky Troubles i właśnie wydali pierwszy singiel z debiutanckiej płyty. W #176 Pełni Bluesa przyglądamy się tej kapeli grającej w rytmie przyciągającego blues rocka.

Lucky Troubles wypuszczają debiutancką płytę
Lucky Troubles wypuszczają debiutancką płytęPiotr Ryba Rybickimateriały prasowe

Kilka dni temu do stacji radiowych trafia piosenka "Turn Back", pierwszy singiel z debiutanckiej płyty zespołu Lucky Troubles "The Road", która ukaże się 1 grudnia.

- "Turn Back" opowiada o codziennych zmaganiach z losem i decyzjach, które podejmujemy na każdym kroku. Nie wszystko układa się tak, jak sobie na początku założymy. Nie zawsze rzeczy są takie, jakie wydają się na pierwszy rzut oka. Zdarza się jednak, że potencjalne kłopoty mogą utorować nam nowe ścieżki i dać kolejne opcje do wyboru. Najważniejsze jest, aby podążać naprzód, nie poddawać się w obliczu trudności, dostrzegać nowe możliwości i nie zawracać - wyjaśnia formacja.

Doświadczeni muzycy

Lucky Troubles powstali w 2022 roku. Zespół powołało do życia trzech doświadczonych muzyków, na co dzień związanych z poznańską i bydgoską sceną muzyczną. Występuje w formule akustycznego trio, wykorzystując w instrumentarium m.in. gitary akustyczne, gitary dobro, banjo i różnego rodzaju perkusjonalia.

Stylistyka, która bliska jest każdemu z członków kapeli, i wokół której budują oni swój muzyczny przekaz, to w dużej mierze blues i blues-rock, ale też np. americana, folk, czy elementy funky.

Lucky Troubles w stosunkowo krótkim czasie swojego istnienia, zdążyli już zagrać wiele koncertów i zaprezentować się publiczności festiwalowej oraz klubowej zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. podczas Bluesfest Eutin (DE), Blue Wave Festival Binz (DE), Augustów Blues Maraton (PL).

Jakub Andrzejewski to wokalista i gitarzysta, stojący od lat na czele formacji Pokój Numer 3. Karierę muzyczną zaczynał w bardzo młodym wieku, współpracując m.in. z Kasą Chorych, Jerzym Styczyńskim, Cree.

Andrzej Kownacki jest dobrze znanym bluesowej publiczności muzykiem grającym na instrumentach perkusyjnych. Swój czas dzieli pomiędzy działalność muzyczną w Polsce i w Niemczech. Znany jest ze współpracy m.in. z Nocną Zmianą Bluesa, Magdą Piskorczyk, Janem Gałachem, Stefem Rosenem, Willem Jacobsem.

Maciej Zdanowicz od lat związany jest z poznańskim zespołem Glasspop. Przygodę z gitarą zaczynał od bluesa, by z czasem rozwijać pasję również w obszarach rocka, fusion i popu. Współpracował m.in. z zespołami Hot Water i Wolna Sobota, a ostatnio z Maciejem Kręcem na jego albumie "Brothers & Friends. Blues Super Session".

Acoustic power

Motto kapeli to "acoustic power" i już pierwsze takty płyty "The Road" nie pozostawiają wątpliwości, że ta moc w ich muzyce rzeczywiście jest. Mocne gitarowe riffy i masywny groove od początku mówią, że w tym przypadku z instrumentami akustycznymi nie ma żartów. Dopełnieniem całości dynamicznych kompozycji jest oryginalny wokal.

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 76: KortezINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas